W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa podsumowująca działania Miasta na rzecz rodzin

Wystawa podsumowująca działania Miasta na rzecz rodzin
06.07.202213:12

W tym roku obchodzimy 10-lecie funkcjonowania miejskiego programu działań na rzecz dużych rodzin „Rodzina Trzy Plus”. Jednym z zaplanowanych wydarzeń jubileuszowych jest wystawa „Od 10 lat wspólnie dla dużych rodzin”. Ekspozycję na Placu Litewskim będzie można obejrzeć przez najbliższe 3 tygodnie, od 7 lipca.

– W tym roku mija 10 lat odkąd Lublin wprowadził Program Rodzina Trzy Plus. W tym czasie zakres naszych działań w obszarze wsparcia rodzin wielodzietnych znacznie się poszerzył, a wdrożone przez Lublin rozwiązania skierowane do dużych rodzin, stały się inspiracją dla innych miast oraz programów ogólnokrajowych. Mając za sobą dekadę funkcjonowania pierwszego na Lubelszczyźnie programu z zakresu polityki rodzinnej, podkreślić należy aktywny wkład sektora biznesu w jego tworzenie. Wspólnie działamy, by lubelskim rodzinom żyło się lepiej i mogły korzystać z usług zarówno miejskich, jak i komercyjnych podmiotów będących partnerami programu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wystawa „Od 10 lat wspólnie dla dużych rodzin” jest podsumowaniem 10-letniej działalności Programu Rodzina Trzy Plus wprowadzonego w marcu 2012 r. W 32 gablotach przedstawione są działania zrealizowane w ramach Programu, m.in. kreatywne warsztaty i konkursy, spotkania i wydarzenia. Wystawa szczegółowo prezentuje dorobek i wymierne efekty działań, jakimi jest stale rozwijająca się sieć partnerów oraz rosnąca liczba beneficjentów Programu.

– Wspieranie rodzin jest jednym z najważniejszych zadań polityki społecznej miasta, czego doskonałym przykładem jest realizowany już od 10 lat Program Rodzina Trzy Plus. Efektem naszych działań jest nie tylko zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród lubelskich rodzin, ale także świadomość, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie. Dzięki temu możemy dziś powiedzieć, że Lublin to miasto, w którym dzieci, rodzice i seniorzy są w centrum uwagi, a liczne miejskie inicjatywy wspierają rozwój rodzin i ich potencjał – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Wystawa podsumowująca dekadę funkcjonowania Programu „Rodzina Trzy Plus” będzie dostępna na Placu Litewskim do końca lipca.

Lubelski Program „Rodzina Trzy Plus” jest elementem polityki społecznej Miasta. Głównym jego celem jest tworzenie warunków do dobrego funkcjonowania i wszechstronnego rozwoju rodzin, zwłaszcza wielodzietnych. Obecnie posiadaczami Kart Rodzina Trzy Plus jest 4120 lubelskich rodzin – z lubelskiego Programu skorzystało już 92% uprawnionych. W Lublinie zameldowanych jest 49 906 rodzin, z czego 4368 stanowią rodziny wielodzietne.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.trzyplus.lublin.eu.