W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zmagania najmłodszych członków Programu podczas konkursu plastycznego "Rodziny inspirują Lublin"

Zmagania najmłodszych członków Programu podczas konkursu plastycznego "Rodziny inspirują Lublin"
16.05.201714:34

W sobotę 13 maja br. w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” odbył się konkurs plastyczny "Rodziny inspirują Lublin", ogłoszony przez Prezydenta Miasta Lublin z okazji jubileuszu 5-lecia Programu "Rodzina Trzy Plus".

Konkurs Prezydenta Miasta Lublin skierowany był do dzieci z dużych rodzin, członków Programu „Rodzina Trzy Plus” w wieku od 4 do 12 lat, w trzech kategoriach wiekowych: od 4 do 6 lat, od 7 do 9 lat oraz od 10 do 12 lat. Konkurs miał charakter zamknięty. O uczestnictwie decydowała kolejność zgłoszeń. W Konkursie udział wzięło 78 dzieci. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie jednej pracy plastycznej. Praca miała obrazować i odwoływać się do: formy spędzania wolnego czasu z rodziną, co mnie w Lublinie inspiruje, a także co mi się podoba w moim mieście. Dopuszczalnymi technikami było: malowanie i rysowanie. Na wykonanie pracy plastycznej każda z grup miała odpowiednio od 60 do 80 minut.

Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowali specjaliści w dziedzinie sztuk pięknych: dr hab. szt. Maria Polakowska-Prokopiak - profesor nadzwyczajny UMCS w Lublinie oraz dr hab. Maria Sękowska - adiunkt UMCS w Lublinie.

Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało dyplom uczestnictwa oraz prezent niespodziankę.

O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja powołana przez Prezydenta Miasta Lublin. W każdej kategorii wiekowej wyłonionych zostanie 3 laureatów. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody.

Uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa nagrodzonych prac odbędzie się podczas uroczystej Gali jubileuszowej z okazji 5-lecia Programu „Rodzina Trzy Plus”, w dniu 31 maja 2017 r. w siedzibie Centrum Kultury w Lublinie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.