W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zmiana miejsca składania wniosków o Karty Dużej Rodziny oraz Rodzina Trzy Plus

Zmiana miejsca składania wniosków o Karty Dużej Rodziny oraz Rodzina Trzy Plus
15.12.202014:34

Od czwartku (17 grudnia) wszelkie sprawy dotyczące Karty Dużej Rodziny oraz Programu 'Rodzina Trzy Plus'  obsługiwane będą przy ul. Leszczyńskiego 23 (I piętro). Referat ds. polityki rodzinnej Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych przenosi się ze starego budynku przy ul. Leszczyńskiego 20 do budynku przy ul. Leszczyńskiego 23 (wejście od ul. Przy Stawie).

Po zmianie lokalizacji obsługa interesantów w zakresie Programu 'Rodzina Trzy Plus' oraz Karty Dużej Rodziny odbywać się będzie w pokoju nr 101 (I piętro).

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, przypominamy o ograniczeniach obsługi bezpośredniej mieszkańców w Urzędzie Miasta Lublin. Zalecamy przede wszystkim kontakt elektroniczny pod adresem trzyplus@lublin.eu, telefoniczny pod nr 81 466 34 42 lub za pośrednictwem operatora pocztowego.

Wnioski o Kartę Dużej Rodziny oraz Rodzina Trzy Plus można składać:

  • Elektronicznie, za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) z wykorzystaniem na ePUAP formularza elektronicznego "Pismo ogólne do podmiotu publicznego", dołączenia do niego wypełnionego wniosku (IPS-003-01), wymaganych do wniosku załączników, opatrzenia pisma ogólnego podpisem elektronicznym: Profilem Zaufanym (opcja bezpłatna; instrukcje jak założyć i potwierdzić Profil Zaufany dostępne są na stronie: https://pz.gov.pl/dt/help), e-dowodem lub podpisem kwalifikowanym (opcja podpisu płatnego) oraz przesłania na adres elektroniczny Urzędu Miasta Lublin: /UMLublin/SkrytkaESP
  • w przypadku spraw z zakresu Karty Dużej Rodziny przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl lub https://obywatel.gov.pl (jeśli osoba posiada konto na platformie ePUAP, profil zaufany albo certyfikat kwalifikowany), 
  • za pośrednictwem operatora pocztowego,
  • możliwość pozostawienia dokumentów w zamkniętych i opisanych kopertach w urnach, w lokalizacji przy: ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Franciszka Kleeberga 12A, ul. Szaserów 13-15, ul. Spokojnej 2 (w godzinach: 7.45-15.15).

Dodatkowe informacje w sprawie składania wniosków o Kartę Dużej Rodziny oraz Kartę Rodzina Trzy Plus dostępne pod nr telefonu 81 466 34 42.

Wnioski do pobrania na stronie https://trzyplus.lublin.eu oraz https://bip.lublin.eu/e-urzad/opisy-uslug/ [Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych].