W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs plastyczny "Rodziny inspirują Lublin - Lublin wielu pokoleń" skierowany do najmodzych Lublinian

Konkurs plastyczny "Rodziny inspirują Lublin - Lublin wielu pokoleń" skierowany do najmodzych Lublinian
17.09.201913:40
Prezydenta Miasta Lublin ogłasza III edycja Konkursu plastycznego skierowanego do najmłodszych lublinian, członków Programu Rodzina Trzy Plus". W odróżnieniu od poprzednich edycji, w tym roku zapraszamy babcie i dziadków do wspólnych zabaw z wnukami. Stąd tegoroczny konkurs plastyczny zorganizowany pod hasłem "Rodziny inspirują Lublin - Lublin wielu pokoleń" skierowany jest nie tylko do dzieci ale również do ich dziadków i babć.

W Konkursie udział wziąć mogą wyłącznie dzieci w wieku od 4 do 10 lat, członkowie Programu „Rodzina Trzy Plus” wraz ze swoją babcią lub dziadkiem. Konkurs ma charakter zamknięty. Udział w Konkursie możliwy jest wyłącznie na podstawie poprawnie wypełnionego Formularza zgłoszeniowego (Formularz w załączeniu poniżej) dostarczonego do Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin (mailowo lub osobiście). Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszeniu podlegają wyłącznie dzieci. Dziadkowie przychodzą bezpośrednio na Konkurs razem ze zgłoszonym do konkursu wnukiem.

Konkurs odbędzie się w dniu 28 września 2019 r. (sobota) w Domu Słów Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN przy ul. Żmigród 1. Rozpoczęcie Konkursu dla pierwszej z grup planowane jest na godzinę 10.00. W każdej grupie wiekowej (I grupa: od 4 do 5 lat, II grupa: od 6 do 8 lat oraz III grupa: od 9 do 10 lat) przewidzianych jest 30 miejsc.

Zadaniem uczestników będzie wykonanie jednej pracy plastycznej w technice płaskiej (rysunek, malarstwo, collage). Każda para otrzymała materiały do jej wykonania. Na wykonanie pracy plastycznej przewidziany jest czas 120 minut. Motywem przewodnim pracy będzie ukazanie Lublina kilku pokoleń. W tym celu dziadkowie wraz z wnuczętami wykonają kolaż na bazie zdjęć z różnych okresów w historii Lublina (od zdjęć przedwojennych do współczesnych). W ten sposób powstaną pracę, na których będą przenikać się elementy architektoniczne, krajobrazowa oraz postaci, mieszkańcy Lublina z różnych lat. Obrazy, które pamiętają dziadkowie zestawione zostaną z tymi, które widzą teraz wnuki. Proces tworzenia kolaży będzie również okazją do rozmów dziadków z wnukami o Lublinie, o tym jak się zmieniał, które miejsca są dla nich ważne i jaka historia się z nimi wiąże. W trakcie trwania Konkursu zapewniona zostanie opieka pedagogiczna oraz pomoc specjalistów w dziedzinie sztuk pięknych Domu Słów Ośrodka Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN. W ramach wprowadzenia, prowadzący opowiedzą uczestnikom o historii Lublina. Jednak to dziadkowie staną się dla swoich wnuków przewodnikami w procesie tworzenia „Lublina wielu pokoleń”. Przecież, to właśnie dziadkowie scalają pokolenia, są łącznikiem między przeszłością rodziny i jej życiem obecnym.

W każdej kategorii wiekowej wyłonionych zostanie 3 laureatów, którym przyznane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy uczestnictwa. Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w terminie do 1 grudnia 2019 r.

Na zgłoszenia czekamy do 22 września 2019 r.

KONIECZNIE ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM!

O fakcie zakwalifikowania się dziecka/i do Konkursu, rodzice/opiekunowie prawni zostaną poinformowani do dnia 23 września br. mailowo i/lub telefonicznie.

Regulamin Konkursu "Rodziny inspirują Lublin - Lublin wielu pokoleń" wraz z Formularzem zgłoszeniowym znajduje się poniżej w załączniku.

Serdecznie zapraszamy!

Patronat medialny

 

KURIER LUBELSKI logo

                                                          logo_Radio Lublin

 

Pliki do pobrania