W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

100 kroków na 100-lecie odzyskania niepodległości - warsztaty taneczne dla seniorów

100 kroków na 100-lecie odzyskania niepodległości - warsztaty taneczne dla seniorów
21.08.201810:19

Od września do listopada br. w Pracowniach Kultury Tatary (ul. Hutnicza 28a) odbywać się będą bezpłatne warsztaty artystyczne dla seniorów z zakresu tańców narodowych. Podczas zajęć zostaną omówione podstawowe kroki tańców narodowych: poloneza, krakowiaka, kujawiaka, oberka i mazura. Warsztaty skierowane są do osób starszych, mają na celu zwiększenie aktywności fizycznej oraz uświadomienie uczestnikom bogactwa drzemiącego w polskiej kulturze ludowej.

Zajęcia poprowadzi Mateusz Janusz Solowski, utalentowany lubelski artysta tancerz, specjalizujący się w tańcach ludowych, etnicznych i charakterystycznych, który mimo swojego młodego wieku ma na swoim koncie wiele koncertów na terenie Lublina, województwa lubelskiego oraz poza granicami Polski. Pasją Mateusza Solowskiego jest propagowanie i prezentacja piękna polskiego folkloru, czym włącza się w ochronę dziedzictwa narodowego. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymywał niejednokrotnie nagrody na Turniejach Tańców Polskich o randze Ogólnopolskiej, a w 2017 r. stypendium Prezydenta Miasta Lublin. Mateusz Solowski bierze czynny udział w edukacyjnych audycjach i koncertach dla dzieci i młodzieży współtworząc programy dotyczące tańców narodowych i regionalnych. Aktywnie angażuje się w warsztaty taneczne „Tańcz i śpiewaj po polsku” w ramach Lubelskich Festiwali Nauki. Ponadto jest solistą Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej.

Zapisy trwają do 5 września br. pod nr tel. 605 236 308 lub e-mail: warsztaty2018@gmail.com