W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza
16.09.201413:24


CENTRUM KULTURY W LUBLINIE
ZAPRASZA NA SEANSE FILMOWE

Miłośników kina zapraszamy do Sali Kinowej, gdzie po wakacjach powracają nasze cykle filmowe. Dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w trakcie dwumiesięcznej przerwy Sala została zmodernizowana tak, aby widzowie mogli cieszyć się jeszcze większym komfortem podczas seansów w Centrum Kultury. Spotkania Dyskusyjnego Koła Filmowego „Benshi”, pokazy Kina za Rogiem i cykl „Kino smakuje” składają się na różnorodny repertuar, który jest  doskonałą okazją do sprawdzenia Sali Kinowej w nowej odsłonie. Ponadto zapraszamy na dwudniowy przegląd filmów Dokumentalna Odsłona Kina.


Dyskusyjne Koło Filmowe „Benshi”: Prawda ekranu – Mockumenty
12.09, godz. 18.00 Bierz forsę i w nogi / Zelig
16.09, godz. 18.00 Zabić prezydenta / Paul McCartney zginął
23.09, godz. 18.00 Zabawa w wojnę / Ciemna strona Księżyca

wstęp wolny
Dyskusyjne Koło Filmowe „Benshi” to spotkania kinomanów, którzy cenią sobie możliwość rozmowy o filmie. Po wakacyjnej przerwie rozpoczyna drugi sezon swojej działalności. We wrześniowym cyklu „Prawda ekranu – mockumenty” w ramach trzech spotkań obejrzymy 6 filmów – po dwa każdego wieczora. Będą to obrazy nawiązujące do siebie i uzupełniające się wzajemnie.


Kino za Rogiem
11.09, godz. 18.00 Boże Narodzenie
15.09, godz. 18.00 Obława
17.09, godz. 18.00 W ciemności
bilet: 4 zł

Ideą projektu Kino za Rogiem jest stworzenie nowej filozofii kina odwołującego się do tęsknoty za kameralną wspólnotą, do pomysłu na kino dla przyjaciół. To sieć małych kin, które zachowują najważniejsze zalety współczesnych kin sieciowych, w szczególności cyfrową jakość obrazu i dźwięku. Kino za Rogiem to alternatywna propozycja zaspokajania potrzeb kulturowych.

Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.plKino smakuje:
14.09, godz. 19.00 Tam, gdzie rosną grzyby
21.09, godz. 19.00 Jiro śni o sushi
28.09, godz. 19.00 18 spotkań przy stole
bilet: 2 zł

W dzisiejszej rzeczywistości wiele miejsca poświęcamy sztuce kulinarnej, zarówno w życiu codziennym, jak i w kulturze. Coraz więcej uwagi poświęcamy zdrowemu odżywianiu, świadomości tego, co i jak jemy. Kulinaria są niewątpliwie na topie. Zakładamy blogi z przepisami, uczymy się fotografować potrawy, chodzimy do dietetyków… slow food, fit food, good food! Kino od dawna inspiruje się sztuką kulinarną i czerpie z niej tematy opowiadanych historii. Również na ekranie kinowym Centrum Kultury roi się od fantastycznych potraw, smaków i zapachów, kuchennych historii. Przekonaj się, jak smakuje kino.

Kontakt:
Barbara Sawicka
tel.: 81 466 61 19
e-mail: sawicka@ck.lublin.plDokumentalna Odsłona Kina
24-25.09, godz. 18.00
wstęp wolny

Kino zaangażowane w rzeczywistość, niezwykłe kreacje życia społeczno-politycznego, prostota płynąca z historii opowiadanych ustami człowieka zastanego w jego codzienności. Sztuka tworzenia dokumentu stwarza specyficzną więź pomiędzy twórcą filmu, a jego bohaterami. W klasyczny bądź niekonwencjonalny sposób powstają w dokumencie obrazy, obok których żaden widz nie przejdzie obojętnie. Dokument jest autorską próbą uchwycenia rzeczywistości, tej która nas zewsząd otacza.
Na dwa bloki filmowe, które zostaną pokazane w Lublinie, składają się filmy dokumentalne prezentowane i nagradzane na Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy w latach 2007 – 2013.

Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.plSala Kinowa Centrum Kultury w Lublinie
została zmodernizowana dzięki wsparciu finansowemu
Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.