W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czy dialog międzypokoleniowy jest ważny?

Czy dialog międzypokoleniowy jest ważny?
27.04.201709:02

W dniu 26 kwietnia, w ramach Tygodnia Dialogu Międzypokoleniowego, odbyła się debata pod tytułem: "Lublin Inspiracją (od) pokoleń".

Dyskusję merytoryczną na temat dialogu międzypokoleniowego poprzedziło wprowadzenie historyczne w wykonaniu pana Krzysztofa Styczyńskiego, pedagoga z III LO im. Unii Lubelskiej. Była to swoista refleksja na temat przeszłości Lublina jako miejsca integrującego pokolenia. Następnie odbyły się dwa panele dyskusyjne na temat: czym jest dialog międzypokoleniowy oraz jak podtrzymywać i rozwijać dialog międzypokoleniowy - przełamywanie barier.

Debacie towarzyszyła wystawa fotograficzna pana Adama Burka, byłego studenta Pedagogiki Specjalnej UMCS pt. „.Jesteśmy sobie potrzebni”. Zdjęcia ukazują międzypokoleniowość - kontakt osób młodszych ze starszymi w różnych sytuacjach życiowych. Pan dr Wiesław Poleszak moderował część merytoryczną.

Głównym przesłaniem i rekomendacją spotkania dla władz miasta było prowadzenie polityki dialogu, polegającej na wysłuchaniu wszystkich zainteresowanych podmiotów. Dzięki tak rozumianemu dialogowi możemy się zrozumieć i poznać swoje potrzeby. Aby zbudować sprawną społeczność lokalną, dialogowi muszą towarzyszyć wartości takie jak szacunek, prawda, pokora.
Jednym z wielu wniosków debaty jest potrzeba organizacji tego typu spotkań, gdyż są one elementem budowania społeczeństwa obywatelskiego. W dyskusji wypracowano konkretne rozwiązania dotyczące rozwijania współpracy międzypokoleniowej.

Powiązana galeria: