W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” – edycja 2014

Konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” – edycja 2014
21.10.201414:07

Zakończyła się trzecia edycja Konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”, którego organizatorem jest Społeczna Rada Seniorów przy współpracy z Prezydentem Miasta Lublin. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie certyfikatów odbędzie się 27 października (poniedziałek) o godz. 15.00 na Zamku Lubelskim.

Celem Konkursu jest wyróżnienie miejsc w Lublinie, które oferują usługi, rabaty, zniżki oraz dostępność architektoniczną najstarszym mieszkańcom naszego Miasta. Konkurs został ogłoszony w czerwcu br., zgłoszenia przyjmowane były do 15 września br.

Powołana została również Kapituła Konkursu, w składzie:
  • Ewa Dados – Pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów,
  • Małgorzata Stanowska - Przewodnicząca Społecznej Rady Seniorów Miasta Lublin,
  • Alina Gucma – Wiceprzewodnicząca Społecznej Rady Seniorów Miasta Lublin,
  • Kazimiera Soszyńska - Członek Społecznej Rady Seniorów Miasta Lublin.
Łącznie do Konkursu wpłynęły 52 aplikacje (w tym: 29 ubiegłoroczni laureaci, 23 nowe podmioty). Po weryfikacji wniosków członkowie Komisji zwizytowali wybrane miejsca. W dniu 17 października Komisja przekazała wyniki swoich prac Kapitule, która zadecydowała o przyznaniu certyfikatów 49 podmiotom. W ubiegłym roku przyznano 36 certyfikatów, natomiast w 2012 roku wyróżniono 26 podmiotów.

Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie certyfikatów „Miejsca Przyjaznego Seniorom” odbędzie się 27 października 2014 r. o godz. 15.00 na Zamku Lubelskim.