W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lubelskie Dni Seniora
18.09.201212:55

W dniach 21-28 września w Lublinie odbędą się Lubelskie Dni Seniora. Wydarzenie to będzie kolejnym elementem szeregu działań na rzecz budowania w Lublinie systemu oparcia społecznego dla seniorów oraz łączenia pokoleń w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

W tych dniach w całym mieście odbywać się będą różne wydarzenia skierowane do seniorów.   Instytucje zajmujące się edukacją, kulturą, sportem, medycyną, turystyką, rekreacją - otworzą się na seniorów i działania międzypokoleniowe. Do udziału w akcji zgłosiły się szkoły, przedszkola, domy kultury, inne instytucje kulturalne, zakłady opieki zdrowotnej, instytucje pomocy społecznej, organizacje pozarządowe.

Inicjatywę kierujemy zarówno do środowiska lubelskich seniorów jak i dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób, które aktywnie włączają się w integrację międzypokoleniową. 
W czasie uroczystej inauguracji Lubelskich Dni Seniora w dniu 21 września Prezydent symbolicznie przekaże seniorom klucze do miasta. Przez następny tydzień w całym lublinie seniorzy mogą brać udział w przeróżnych wydarzeniach, w których każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Wręczone zostaną także certyfikaty Miejsce Przyjazne Seniorom.
22 września odbędzie się Festyn profilaktyczny 2012 na stadionie miejskim przy ul. Kresowej, skierowany do całych rodzin. Każdego dnia odbywać się będzie się szereg wydarzeń sportowych, kulturalnych, spotkań i imprez międzypokoleniowych, dni otwartych w instytucjach.

Kulminacja wydarzeń nastąpi 28 września podczas planowanej imprezy otwartej dla mieszkańców Lublina w Trybunale Koronnym oraz w Ratuszu. Zostaną wtedy podsumowane działania realizowane w trakcie Lubelskich Dni Seniora, rozstrzygnięte konkursy, zaprezentowane osoby i instytucje aktywnie włączające się w działania na rzecz seniorów i łączności pokoleń w naszym mieście. Zapraszamy!