W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Odczaruj jesień życia
21.10.201413:59

W niedzielę (26 października) w Galerii Olimp po raz pierwszy w Lublinie odbędzie się pokaz mody Seniorów. Wydarzenie, zainicjowane przez Miasto Lublin oraz Społeczną Radę Seniorów, dedykowane jest w szczególności lubelskim seniorom. Największą atrakcją przedsięwzięcia będzie pokaz mody 60+ i 70+, podczas którego seniorzy zaprezentują kreacje na różnorodne okazje.

Podczas wydarzenia zostanie zorganizowane „Miasteczko dla Seniorów”, w którym będzie można skorzystać z profesjonalnych porad medycznych, kosmetyczki, fryzjera, stylisty, wizażysty, dietetyka. Będzie również możliwość wykonania podstawowych badań medycznych. Osoby starsze i ich rodziny będą mogły zapoznać się z ofertą lokalnych instytucji, które prowadzą działania na rzecz aktywizacji seniorów, ale też świadczą pomoc w różnych formach.

Wydarzenie wpisuje się w system działań na rzecz wspierania aktywizacji społecznej seniorów. W czasie akcji będzie można spotkać się i porozmawiać z członkami Społecznej Rady Seniorów i Pełnomocnikiem Prezydenta ds. Osób Starszych. Swój udział zapowiedziały również Panie z Forum Kobiet Lublina.

Współorganizatorami wydarzenia jest Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie; Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Okręgowy w Lublinie, Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Galeria Olimp, Anna Chołota Studio Fryzur i Stylizacji, Rafał Brus Trener Biznesu, Renata Agnieszka Chmielewska – Twój Stylista

„Miasteczko” zaprasza w godzinach 13.00 – 17.00. Pokaz mody rozpocznie się o godz. 15.00.