W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rejestracja na szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 osób w wieku 65-69 lat

Rejestracja na szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 osób w wieku 65-69 lat
10.03.202115:21

Mieszkańcy Lublina w wieku 65-69 lat mogą od 11 marca rejestrować się na szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 na zasadach wskazanych w Narodowym Programie Szczepień przeciwko SARS-CoV-2.

Rejestracja osób powyżej 65 lat odbywa się według poniższego harmonogramu:

  • 11-13 marca - osoby urodzone w roku 1952
  • 18-20 marca - osoby urodzone w latach 1952 - 1954
  • 22-24 marca - osoby urodzone w latach 1952 - 1956
  • 25-27 marca - grupa w wieku powyżej 70 lat

Uwaga: jeśli miną podane terminy, seniorzy z danej grupy wiekowej będą mogli zapisać się także w późniejszym terminie.

Zarejestrować się na szczepienie można w następujący sposób:

  • dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię - 989 - Można to zrobić samodzielnie lub poprosić kogoś o pomoc. Do tego sposobu rejestracji jest potrzebny numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer podany przy rejestracji przesłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować siebie, swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia.

lub

  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień - można zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - w tym celu należy się z nim skontaktować telefonicznie. (Wykaz punktów szczepień na terenie Lublina w załączeniu). Jeżeli w wybranym punkcie szczepień nie ma dogodnego terminu należy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień w pobliżu miejsca zamieszkania z dogodnym terminem.

lub

  • elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl - system zaproponuje dostępne terminy w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów lub miejsc nie będzie akceptowalny należy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po dokonaniu rejestracji, przesłane zostanie powiadomienie SMS o terminie i miejscu szczepienia. Dzień przed planowanym terminem szczepienia, przesłane zostanie przypomnienie SMS. Aby, skorzystać z tego sposobu rejestracji,należy posiadać Profil Zaufany. Jeżeli ktoś go nie ma, należy skontaktować się z infolinią NFZ 989.

Seniorzy będący mieszkańcami Lublina i korzystający ze wsparcia pomocy społecznej, mogą skorzystać przy rejestracji na szczepienia z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Pracownicy MOPR będą służyć seniorom (w szczególności z grupy 80+) informacją o możliwości szczepień i zapisywania się na szczepienie przeciw SARS-CoV-2. Informacja do seniorów docierać będzie telefonicznie za pośrednictwem osoby świadczącej usługi opiekuńcze bądź bezpośrednio przez pracownika MOPR w miejscu zamieszkania seniora.

W przypadku, gdy potrzebny jest przewóz osoby do punktu szczepień na terenie Lublina należy skontaktować się z koordynatorem ds. transportu, dostępnym pod nr tel. 785 589 941 lub pod numerem infolinii 81 466 34 34 w godz. 7:30-15:30 od poniedziałku do piątku i umówić termin transportu.

Z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez Miasto Lublin mogą skorzystać mieszkańcy Lublina, którzy:

  • posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę inwalidzką z ww. schorzeniami,
  • są osobami powyżej 70 roku życia, mającymi obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na dojazd do punktu szczepień powinny zgłosić tę informację przy rejestracji. Wówczas szczepienie jest wykonane w miejscu zamieszkania przez punkt mobilny.

Dodatkowe informacje w zakresie szczepień można uzyskać w Urzędzie Miasta Lublin dzwoniąc na specjalną infolinię pod numer telefonu 81 466 34 34, w godz. 7.30-15.30 od poniedziałku do piątku.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

 


 


 


 

 


 


 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

Pliki do pobrania