W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozpoczynają się Lubelskie Dni Seniora!

Rozpoczynają się Lubelskie Dni Seniora!
02.06.201514:20

Lubelskie Dni Seniora, zaplanowane od 5 do 12 czerwca, to święto dedykowane przede wszystkim najstarszym mieszkańcom Lublina. Inicjatywa ma na celu promowanie aktywności osób starszych oraz solidarności międzypokoleniowej. Uroczysta inauguracja Dni Seniora wraz z symbolicznym przekazaniem klucza do bram miasta odbędzie się w piątek (5 czerwca) o godz. 13:30 przed Ratuszem.

W organizację tegorocznej edycji Lubelskich Dni Seniora zaangażowanych jest ponad 120 lokalnych podmiotów, które zrealizują ok. 250 różnorodnych wydarzeń. We wszystkich dzielnicach miasta odbywać się będą koncerty, spektakle teatralne, prezentacje multimedialne, projekcje filmowe, warsztaty plastyczne, itp.. Seniorzy będą mogli korzystać z bezpłatnych konsultacji i usług medycznych. Dla miłośników aktywnego trybu życia przygotowano różne formy zajęć sportowych, w tym: Nordic Walking, ćwiczenia gimnastyczne, TAI-CHI, aqua aerobic, wycieczki rowerowe i zabawy taneczne. Zorganizowane będą również spotkania mające na celu budowanie dialogu międzypokoleniowego, z udziałem dzieci, młodzieży i seniorów.Oficjalne zakończenie Lubelskich Dni Seniora odbędzie się podczas uroczystego koncertu dedykowanego Seniorom, w dniu 12 czerwca 2015 r. o godz. 11.00 w auli Centrum Konferencyjnego Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Harmonogram wydarzeń Lubelskich Dni Seniora znajduje się  w załączeniu .