W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie z wolnością na Wieniawie

31.08.201811:33

W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości, 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety fundacja tu obok zaprasza na "Spotkanie z wolnością na Wieniawie". To kolejne, siódme już z cyklu jesiennych „Spotkań na Wieniawie”.

W programie "Spotkania z wolnością na Wieniawie" przewidziane są wykłady, spotkania, warsztaty wokalne, spacery powiązane z tematyką projektu. Wszystkie oscylują wokół wolności i różnych jej aspektów. Wśród zaplanowanych spotkań są m. in. wykłady i dyskusje: Jolanty Prochowicz "Ucieczka z kina WOLNOŚĆ? – O tym jak filmy zmieniają nam rzeczywistość", Małgorzaty Bieleckiej-Hołdy "Wolność a życie towarzyskie", Anny Dąbrowskiej – "Wolność a bezpieczeństwo" i Piotra Celińskiego "Wolność a bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni". Lubelską drogą do wolności pójdziemy na spacer z Joanną Zętar  "Wolność w Lublinie 1918-2018. Ludzie, miejsca, wydarzenia."  i na "Spotkanie z lubelską prasą podziemną". Dwa spotkania w Galerii Labirynt będą poświęcone wolności, jej granicom i ograniczeniom w sztuce. Całość dopełni lubiany przez uczestników warsztat wokalny prowadzony przez Łukasza Jemiołę – "Wolność śpiewam i rozumiem". Wszystkie spotkania będą dla uczestniczek i uczestników okazją do poszerzenia wiedzy, szeroko pojętego rozwoju, do integracji międzypokoleniowej, wreszcie – do przypomnienia ciekawości świata i poznania nowych ludzi. Pokażą nieznane i często niedostępne dla osób starszych miejsca, pozwolą lepiej zrozumieć naszą najbliższą historię i dzisiejszy świat. Wszystkie wykłady i spotkania są zaplanowane w dni powszednie (wtorek) w godzinach przedpołudniowych, co ma duże znaczenie dla uczestników. Mówią, że takie spotkanie dobrze zaczyna dzień.

Zadanie będzie realizowane w przestrzeni miasta we współpracy z Galerią Labirynt, Ośrodkiem Brama Grodzka Teatr NN i Centrum Spotkania Kultur. Projekt jest realizowany w ramach "Programu Wsparcia i Aktywizacji Społecznej Seniorów na terenie Miasta Lublin w latach 2016 - 2020" przy pomocy finansowej Miasta Lublin. Udział dla uczestników jest bezpłatny. Szczegóły można znaleźć w dołączonej poniżej ulotce. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są drogą mailową e-mail: zapraszamy@tuobok.pl  lub telefonicznie pod numerem fundacji tu obok 603 123 02.

Na wykłady i spacery zapraszamy już od wtorku 4 września. Startujemy 10.00 w Centrum Spotkania Kultur wykładem Jolanty Prochowicz o ucieczce z kina "Wolność".

Pliki do pobrania

SzWnW ULOTKA 2018.pdf
Spotkanie z wolnością na Wieniawie