W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Stary w Lublinie zaprasza..

Teatr Stary w Lublinie zaprasza..
16.09.201413:12


Nowy sezon w Teatrze Starym rozpoczęty!
Co na początek?

   
"Machia" Teatr Stary w Lublinie reż. Juliusz Machulski
SOBOTA 13.09 / 19.00
NIEDZIELA 14.09 / 17.00

Pierwszy spektakl dramatyczny Teatru Starego powraca na afisz! "Machia" to sztuka o Niccolò Machiavellim, którego 545. rocznica urodzin przypadła na dzień premiery spektaklu 4 maja 2014 r. W rolach głównych Adam Ferency i Piotr Głowacki, a partneruje im lubelska aktorka Marta Ledwoń.
Spektakl 14.09 zostanie zaprezentowany w systemie audiodeskrypcji, która umożliwi jego odbiór osobom niewidzącym i niedowidzącym. więcej
    
Mariusz "Wilk" Wilczyński w Teatrze Starym
PONIEDZIAŁEK 15.09 / 18.00
WTOREK 16.09 / 18.00

Mariusz Wilczyński to jedyny polski autor filmów animowanych, który miał indywidualny przegląd swoich dzieł w Museum of Modern Art w Nowym Jorku i pierwszy polski autor animacji, którego filmy wyświetlano w National Gallery w Londynie. W Teatrze Starym gościł już w czasie miesiąca inauguracji ze swoim projektem Wilkanoc (towarzyszyli mu: m. in. zespół Kim Nowak i Tomasz Stańko). Tym razem w poniedziałkowym cyklu kinowym zaprezentuje swoje filmy krótkometrażowe oraz, po raz pierwszy publicznie, trailer i szkice z filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta" - pełnometrażowego filmu animowanego Wilczyńskiego z muzyką Tadeusza Nalepy. więcej
We wtorkowej Bitwie o kulturę artysta będzie gościem Romana Pawłowskiego w jego cyklu debat poświęconych przyszłości. więcej
    
Lubelska Federacja Bardów. Koncert jubileuszowy
CZWARTEK 18.09 / 17.00, 20.00

Specjalny koncert uświetniający piętnastolecie działalności Lubelskiej Federacji Bardów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje tej legendarnej już lubelskiej grupy.
Koncert zostanie zarejestrowany przez TVP LUBLIN. Obecność na koncercie jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku. więcej
 
Debata "Ponad granicami"
PONIEDZIAŁEK 15.09 / 12.00

"Spotkania, rozmowy debaty otwierają nas na poglądy inne niż nasze. Dialog umożliwia spojrzenie na rozmówcę jego własnymi oczami..
Wiedząc, że we wspólnym poszukiwaniu jest siła, zapraszamy do rozmów "Ponad granicami". Wiele możemy się od siebie nauczyć."

Tomasz Dostatni OP
Fundacja "Ponad granicami" im. św. Jacka Odrowąża
dr Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin


Spotkanie poświęcone pamięci Prezydenta Vaclava Havla poprowadzi ojciec Tomasz Dostatni. Jego gośćmi będą Kardynał Dominik Duka OP, arcybiskup Pragi i Prymas Czech, Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej", oraz prof. Jacek Baluch, bohemista, były Ambasador RP w Pradze.

Wstęp na spotkanie wolny (w miarę dostępności miejsc).

Zapraszamy!