W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Za nami wyjątkowy pokaz mody "Odczaruj Jesień Życia"

Za nami wyjątkowy pokaz mody "Odczaruj Jesień Życia"
26.04.201709:11

Podobnie jak w ubiegłym roku ujrzeliśmy niezwykły pokaz mody, w którym wzięły udział osoby które wkroczyły w złotą jesień swojego życia, dając przykład jak doskonale wyglądać w tym wieku. Na scenie zaprezentowało się ponad dwadzieścia energicznych osób, które wystąpiły w stylizacjach Pani Renaty Chmielewskiej w oparciu o ofertę butików Galerii Olimp. Razem z seniorami zaprezentowali się też najmłodsi modele aby dać wyraz więzi łączącej pokolenia mieszkańców naszego Miasta. Pokaz miał swoją niepowtarzalną oprawę, dzięki stworzonej specjalnie na tą okazję choreografii, autorstwa Piotra Mochola. Modelki i modele pokazali się w eleganckich strojach wizytowych, efektownych kreacjach wieczorowych, oficjalnych, klasycznych stylizacjach biznesowych ale też w zestawach casual i w przebraniach na co dzień. Zaprezentowali również elegancki makijaż a także stylowe jak również fantazyjne fryzury.

Na gości czekało też Miasteczko dla Seniorów, w którym znalazło się wiele interesujących ofert. Wszyscy mogli skorzystać z profesjonalnych porad kosmetyczki, fryzjera, stylisty, wizażysty czy dietetyka. Była też okazja na sprawdzenie swojego stanu zdrowia dzięki badaniom profilaktycznym przygotowanym przez Studentów Uniwersytetu Medycznego z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Oddział w Lublinie. Zbadać można było między innymi wartość ciśnienia, skład masy ciała oraz PEF (szczytowy przepływ wydechowy) oraz dokonać pomiaru glukozy. W Miasteczku znalazło się też miejsce dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli które zaproponowało gościom naukę samobadania piersi na fantomach oraz informacje dotyczące profilaktyki nowotworów. Pomiar ciśnienia tętniczego we krwi, pomiar glikemi, masaż twarzy i dłoni, porady pielęgniarki to z kolei oferta jaką przygotowało Centrum Medyczne CURATE. Uczestnicy imprezy skorzystać mogli też z komputerowego badania wzroku przygotowanego przez Salon Vision Express. Podczas imprezy zaprezentowała się również Samodzielna Grupa Ratownicza Lublin ucząc uczestników podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Swoje punkty w ramach Miasteczka dla Seniorów zorganizowało także  Biuro - Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej, Lubelskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie, Lubelski Uniwersytetu Drugiego Wieku, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Lublinie. Dzięki nim osoby starsze i ich rodziny miały możliwość zapoznać się z ofertą lokalnych instytucji, które prowadzą działania na rzecz aktywizacji seniorów oraz oferują pomoc w sprawach, które są im bliskie. Podczas tego wydarzenia  można było skorzystać z oferty punktu informacyjnego Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, w którym wydawane były dane dostępowe do systemu ZIP. Można było tam otrzymać również Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Ponadto Lubelski Oddział NFZ udzielał informacji na temat bezpłatnych leków dla osób po 75 roku życia oraz bezpłatnych programów profilaktycznych.

Wśród wystawców Miasteczka dla Seniora byli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze Policji przekazywali materiały profilaktyczne a także udzielali informacji dotyczących bezpieczeństwa osób starszych. Swój punkt miał też Klub Fitness Get Gym. Była możliwość skonsultowania się z trenerem fitness a także zapoznać się z ofertą Klubu dotyczącą programów i zajęć dla seniorów.

Podczas „Odczaruj jesień życia” odbyly się także pokazy i występy artystyczne. Zobaczyć można było między innymi energiczne układy taneczne przygotowane przez Zespół taneczny Flow z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lublinie, a także niesamowite Lubelskie Czaderki. Ponadto wystąpił Zespół PASJONATTA, który zaprezentował wokalne możliwości swoich członków. Podziwialiśmy zespół MAŁA AKACJA i solistów Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją".

 

Powiązana galeria: