W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zagłosuj na projekty w Budżecie Obywatelskim Lublina.

Zagłosuj na projekty w Budżecie Obywatelskim Lublina.
25.09.201409:50


Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza”

Patriotyzm nie musi być nudny i niemodny.
Od 6 lat Konkurs pokazuje, że to wciąż żywa wartość. Uczestnicy, od uczniów szkoły podstawowej do osób starszych, opowiadają słowem i muzyką o ważnych dla nich miejscach – o Polsce, Lubelszczyźnie czy dzielnicy miasta.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 16 października 2014 r. Zapraszamy mieszkańców Lublina i całego województwa.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania na stronie Centrum Kultury w Lublinie - link: http://ck.lublin.pl/pl/konkurs-poezji-prozy-i-piesni-patriotycznej-im-ryszarda-kaczorowskiego-ojczyzno-moja-najmilsza-rozpoczynamy-nabor-zgloszen/.

Program konkursu:
26-27.10 (niedziela-poniedziałek), godz. 10.00 – Turniej Pieśni

Do uczestnictwa zapraszamy chóry dziecięce i młodzieżowe, zespoły wokalne i wokalno–instrumentalne działające przy szkołach, domach kultury i parafiach oraz solistów. Uczestnicy przygotowują dwie pieśni lub piosenki nawiązujące do tematyki Konkursu.

29-30.10 (środa-czwartek), godz. 10.00 – Turniej Poezji i Prozy
Uczestników obowiązuje prezentacja jednego utworu (wiersz lub fragment prozy). Mamy nadzieję, że poszukiwania repertuarowe zaowocują wykonywaniem tekstów, które są bliskie recytatorom. Opisujących i mówiących o własnym, indywidualnym rozumieniu pojęcia „ojczyzna”.

10.11 (poniedziałek), godz. 19.00  – Koncert Galowy
miejsce: Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Koncert wpisujący się w program lubelskich obchodów 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości, w wykonaniu laureatów Konkursu Patriotycznego, chórów programu Śpiewająca Polska oraz Piotra Selima. Zgromadzoną widownię zaprosimy również do wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych.

Kontakt:
Dział Edukacji Kulturalnej
ul. Peowiaków 12, p. 223
tel. 81 466 61 51
e-mail: edukacja@ck.lublin.pl