W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zaproszenie na warsztaty „Środowiskowy animator seniorów”

Zaproszenie na warsztaty „Środowiskowy animator seniorów”
09.05.202310:56

Zapraszamy seniorów do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach „Środowiskowy animator seniorów. Senior dla seniora. Nowa wiedza, nowe umiejętności, nowe możliwości, NOWE ŻYCIE”. Zapisy prowadzone są telefonicznie, zainteresowane osoby proszone są o kontakt z sekretariatem Zespołu Ośrodków Wsparcia pod numerem telefonu 81 466 55 60. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbędą się w dniach 29-30 maja w godz. 8.00-17.00 w Lawendowym Dworku przy ul. Krochmalnej 13C. Uczestnicy otrzymają materiały metodyczne, warsztatowe, publikację tematyczną oraz upominek niespodziankę. Program warsztatów obejmuje zagadnienia z zakresu:

  1. Jak dobrze i pięknie stawać się aktywnym seniorem?
  2. Jak animować środowisko seniorów?
  3. Jak dbać o zdrowie swoje i innych?
  4. Co robić by seniorzy „chcieli chcieć”?
  5. Kto to jest lider wśród seniorów i jak się nim stać?

Warsztaty poprowadzą:

  • lek. Maria Laskowska-Szcześniak – specjalista II stopnia chorób wewnętrznych i geriatrii oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii
  • dr Zofia Zaorska – gerontolog i honorowy prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, wieloletni kierownik Lubelskiego UTW. Autorka książki „Dodać życia do lat” i cyklu warsztatów o pracy w grupach wielopokoleniowych. Twórczyni projektu Szkoła SuperBabci i SuperDziadka.
  • Lucyna Szabłowska – reżyser teatralny, scenarzystka, choreografka, animatorka kultury.
  • Leszek Gęca – organizator, prowadzący różnego rodzaju imprezy, doradca muzyczny, wokalny oraz choreograficzny.