W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Edycja 2019

Zapraszamy do udziału w VIII. edycji Konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom"

Rozpoczęła się VIII. edycja Konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”, którego organizatorem jest Prezydent Miasta Lublin przy współpracy z Radą Seniorów.

Inicjatywa ma na celu wyróżnienie miejsc przyjaznych seniorom oraz promowanie działań instytucji i organizacji, które stosują odpowiednie rozwiązania architektoniczne, oferują różnorodne produkty, usługi i zniżki, podnosząc w ten sposób jakość życia najstarszych mieszkańców naszego Miasta.

Zgłoszenia do Konkursu może dokonać osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna oraz organ administracji rządowej lub samorządowej.

Przy aplikowaniu o Certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom” należy spełniać minimum jedno z poniższych kryteriów:

  • posiadać ofertę produktów, usług dostosowaną do potrzeb osób starszych (seniorów) lub skierowaną specjalnie do tej grupy społecznej,
  • oferować różnego rodzaju zniżki i promocje dla osób starszych (seniorów),
  • posiadać odpowiednie rozwiązania techniczno-budowlane służące niwelowaniu barier architektonicznych, w celu dostosowania do potrzeb osób starszych (seniorów),
  • dostrzegać potrzeby osób starszych (seniorów),
  • tworzyć i kreować miejsca, z których będą korzystały osoby starsze.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wypełnienie wniosku o przyznanie Certyfikatu i jego terminowe doręczenie do siedziby Rady Seniorów Miasta Lublin (Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych, Lublin 20-068, ul. Stanisława Leszczyńskiego 23) lub przesłanie na adres mailowy (rada.seniorow@lublin.eu) z dopiskiem Konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” w 2019 roku.

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe są do pobrania w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych lub na stronie www.um.lublin.eu, zakładka Seniorzy.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 września 2019 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

Do pobrania