W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Do 7 maja trwa nabór projektów do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego

Do 7 maja trwa nabór projektów do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego
30.04.202109:24

Przypominamy, że 7 maja upływa termin zgłaszania projektów do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Miasto Lublin przeznaczy na ich realizację 12,5 mln zł.

– Zachęcam do zgłaszania pomysłów do Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa i aktywność mieszkańców przynoszą efekty, które widać wokół w postaci zadbanych terenów zieleni miejskiej, wyposażenia szkół, nowych chodników czy działań na rzecz zwierząt. Liczę, że także w tegorocznej, ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego pojawią się projekty, które podniosą jakość życia w naszym mieście – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Projekty można składać korzystając z formularza internetowego lub w formie papierowej - zostawiając wypełniony wniosek w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców. Pracownicy Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin oferują wsparcie dla mieszkańców przy pisaniu wniosku. Kontakt z pracownikami można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 81 466 19 00 lub pisząc na adres: obywatelski@lublin.eu. Regulamin tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego umieszczony jest na stronie lublin.eu w zakładce Budżet Obywatelski VIII edycja. Znajduje się tam również cennik zawierający orientacyjne koszty wykonania przykładowych prac, który może być pomocny przy tworzeniu wniosku.

5 maja o godzinie 17.00 odbędzie się ostatnie z serii otwartych spotkań konsultacyjnych online. Dostępne będzie dla wszystkich zainteresowanych i umożliwi otrzymanie odpowiedzi na pytania pojawiające się podczas pisania projektów. Link do spotkania zostanie udostępniony w dniu wydarzenia na stronie lublin.eu. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy i transmitowane na Facebooku na profilu Obywatelski Lublin.