W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Patrona Miasta Lublin (13 czerwca)

07.06.201909:51

Św. Antoni Padewski od czterech wieków jest uznawany za patrona Lublina. Widocznym przejawem jego kultu jest obraz zawieszony na Bramie Krakowskiej, od strony Starego Miasta. W znajdującym się w pobernardyńskim kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej 5 będącym Lubelskim Sanktuarium Św. Antoniego w patronalnym dniu 13 czerwca corocznie odbywa się odpust. Tradycją poprzednich lat właśnie w tym dniu sprawowana jest Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców.

Prezydent i Rada Miasta Lublin wraz z Proboszczem Parafii zapraszają 13 czerwca br. (czwartek), o godz. 18.30, na wspólną modlitwę za Lublin i jego mieszkańców.           

Mszę św., poprzedzi o godz. 17:30 koncert okolicznościowy z udziałem Sylwii Strugińskiej - solistki Teatru Muzycznego w Łodzi, a także kompozytora i organisty Roberta Grudnia z Lublina. W programie przewidziano utwory religijne i patriotyczne, które zakończą się nabożeństwem czerwcowym prowadzonym przez artystów.