W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelskie Dni Autyzmu

01.04.201909:06

W dniu 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Miasto Lublin od lat włącza się w działania propagowania wiedzy na temat osób ze spektrum autyzmu oraz ich problemów.

Obchody Lubelskich Dni Autyzmu zainaugurowane zostaną konferencją na temat: „Jak być szczęśliwym rodzicem wyjątkowego dziecka”, której organizatorem jest Fundacja Wiatraki we współpracy z Miastem Lublin. Konferencja odbędzie się we wtorek (2 kwietnia), w godz. 10.00-13.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie,  przy ul. Rynek 1. Szczegółowy program konferencji znajduje się w załączeniu.

Od godziny 19.00 zapraszamy na Plac Teatralny przed budynek Centrum Spotkania Kultur, gdzie odbędzie się integracyjne spotkanie otwarte dla mieszkańców Lublina. Będą w nim uczestniczyć osoby z autyzmem, ich rodziny oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, podmiotów leczniczych i organizacji pozarządowych, działających w obszarze wspierania osób ze spektrum autyzmu.

Lubelskie obchody zakończy akcja „Zaświeć się na niebiesko”. W tym dniu na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami podświetlane są na całym świecie reprezentacyjne budynki na kolor niebieski. W Lublinie we wtorek (2 kwietnia), w godzinach 20.00-22.00 na niebiesko rozświetlone zostaną budynki Centrum Spotkania Kultur oraz Stadionu Arena Lublin.

Miesiąc kwiecień poświęcony jest w naszym mieście problematyce autyzmu. Przez kolejne dni odbywać się będą różnorodne wydarzenia. Do akcji włączyło się wiele instytucji i organizacji, które na co dzień zajmują się wspieraniem osób z autyzmem i ich rodzin. Lubelskie Obchody Dni Autyzmu w 2019 r. zorganizowane zostały we współpracy z Fundacją Alpha w Lublinie, Krajowym Towarzystwem Autyzmu – Oddział w Lublinie, NZOZ Sanus, Szkołą Podstawową Specjalną nr 26 w Lublinie, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Lublinie, Zespołem Poradni Nr 3 w Lublinie, Fundacją Wiatraki, Zespołem Ośrodków Wsparcia – Środowiskowym Domem Samopomocy, Lubelskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim oraz Niepublicznym Przedszkolem Specjalnym „Tajemniczy Ogród” w Lublinie”.

Informujemy, że na konferencji oraz na wydarzeniach na Placu Teatralnym przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur będzie wykonywana fotorelacja.

 

Szczegółowy program w załączeniu.