Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nowe gadżety w zamian za oddane puszki i butelki PET

15.02.201709:11

Filiżanki, parasolki, a także kubki czy bluzki Miasta Lublin i inne gadżety miejskie mogą otrzymać w ramach nagród osoby oddające puszki oraz butelki PET do znajdującego się automatu w C.H. E. Leclerc przy ulicy Tomasza Zana 19.

Każdy mieszkaniec Lublina, który chce przyczynić się do tego, aby mniejsza ilość odpadów trafiała na składowisko może skorzystać z okazji i wrzucić plastikowe lub aluminiowe opakowanie po napojach do automatu znajdującego się w C.H. E. Leclerc w ul. Tomasza Zana 19. Dzięki zaawansowanej technologii automaty zidentyfikują opakowanie po kształcie i kodzie kreskowym. Opakowania po środkach chemicznych czy kosmetykach nie zostaną przyjęte, a próba „oszukania automatu” powoduje uruchomienie alarmu.

Zasada funkcjonowania automatu jest prosta: należy oddać plastikową butelkę (PET) lub puszkę po napoju, a na zakończenie tej operacji nacisnąć guzik, który da sygnał o zakończeniu procesu. W podziękowaniu wydany zostanie paragon, który należy zachować i wykorzystać w biurze obsługi klienta E.Leclerc. Przy oddawaniu większej liści opakowań, guzik należy nacisnąć po włożeniu ostatniego opakowania, a na paragonie zostanie wydrukowana informacja o ilości i rodzaju przekazanych odpadów.

W lutym osoby, które posiadają kupony za oddane odpady będą mogły odebrać w biurze obsługi klienta C.H. E.Leclerc upominki zgodnie z poniższym systemem punktacji:

  • Filiżanka – 600 pkt
  • Parasol – 500 pkt
  • Kubek – 450 pkt
  • Notes – 400 pkt
  • Piłka plażowa – 350 pkt
  • Zestaw karteczek z pojemnikiem – 300 pkt
  • Koszulka – 200 pkt

Gorąco zachęcamy Państwa do brania udziału w akcji.