W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Obowiązkowa deratyzacja w okresie wrzesień-październik

Obowiązkowa deratyzacja w okresie wrzesień-październik
08.09.202011:59

Przypominamy Państwu o konieczności przeprowadzenia deratyzacji w okresie wrzesień-październik w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych przenoszonych przez dzikie gryzonie.

Właściciele i zarządcy nieruchomości zobowiązani są do wyłożenia trutki na gryzonie w miejscach takich jak: węzły ciepłownicze i przyłącza, korytarze, inne pomieszczenia piwniczne, zsypy i komory zsypowe, osłony śmietnikowe, pomieszczenia produkcyjne, magazyny. Obowiązkowej deratyzacji podlegają nie tylko obszary zabudowy mieszkaniowej, ale również usługowej, techniczno-produkcyjnej oraz obszary zabudowy produkcyjnej w gospodarstwach rolnych i hodowlanych.

Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji wynika z zapisów Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin.