W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Podsumowanie akcji protestacyjnej w oświacie

26.04.201913:00

W 29 z 30 szkół (w  97%), w których odbędą się egzaminy maturalne odbyły się już rady pedagogiczne, podczas których podjęte zostały uchwały o klasyfikacji i promocji uczniów.

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego klasyfikacja uczniów klas maturalnych odbędzie się w oparciu o specustawę.

Według danych z dnia 26 kwietnia akcja protestacyjna prowadzona jest w 52 ze 155 placówek oświatowych prowadzonych przez miasto (ok. 34 %). W dniu 8 kwietnia do strajku przystąpiło 110 placówek.

W akcji protestacyjnej biorą udział:

  • 29 z 38 szkół podstawowych (ok 76% szkół),
  • 10 z 24 zespołów szkół (ok. 42%),
  • 6 liceów (ok. 55%),
  • 3 Ośrodki z 5,
  • 3 z 12 placówek innych (bursy, mdki, poradnie),
  • 1 z 64 przedszkoli (ok. 2 %)

Podsumowanie egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty

Egzaminy ósmoklasistów dobiegły końca, przebiegły bez zakłóceń, planowo i z pełnym składem komisji egzaminacyjnych. Przystąpiło do nich 2 828 uczniów z 46 szkół podstawowych prowadzonych przez miasto.

Zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów kończących dany etap edukacji należy do Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Miasto, do którego zadań nie należy organizowanie egzaminów czy składów komisji egzaminacyjnych, zaangażowało się w pomoc dyrektorom szkół ze względu na dobro uczniów miejskich placówek. Do utworzenia komisji egzaminacyjnych przystąpili dyrektorzy szkół, niestrajkujący nauczyciele oraz nauczyciele z sektora oświaty niepublicznej. W każdej ze szkół udało się skompletować komisje egzaminacyjne na zasadzie wymiany nauczycieli pomiędzy placówkami.

Egzaminy gimnazjalne w szkołach prowadzonych przez Miasto Lublin w dniach 10-12 kwietnia odbyły się bez przeszkód i zakłóceń. Do egzaminów przystąpiło 2 507 uczniów z 26 szkół.