W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Pomoc dla DPS im. W. Michelisowej

20.05.202009:11

19 maja radni Miasta Lublin z Klubu Radnych Prezydenta Krzysztofa Żuka reprezentujący Sojusz Lewicy Demokratycznej: Stanisław Kieroński – Wiceprzewodniczący Rady, Grzegorz Lubaś, Adam Osiński oraz Dariusz Sadowski przekazali pomoc materialną w postaci środków ochrony osobistej na rzecz Domu Pomocy Społecznej im. W. Michelisowej w Lublinie.

W zestawie znalazły się osłony twarzy oraz kombinezony ochronne. Obdarowana placówka opiekuje się 55 starszymi i przewlekle chorymi kobietami. Większość mieszkanek domu obarczona jest chorobami wynikającymi z podeszłego wieku. Osoby te zalicza się do grupy wysokiego ryzyka. W obecnej skomplikowanej sytuacji pomoc w postaci środków ochrony osobistej przyczyni się do utrzymania na wysokim poziomie środków bezpieczeństwa wdrożonych dotychczas w placówce.