W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Moje wędrówki po Lublinie”

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Moje wędrówki po Lublinie”
01.06.202309:56

Poznaliśmy zwycięzców VIII edycji konkursu plastycznego „Moje wędrówki po Lublinie” organizowanego z okazji Dnia Dziecka. W konkursie wpłynęło blisko 500 prac. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród odbyło się w środę (31 maja) w Trybunale Koronnym. Nagrody wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania – Mariusz Banach.

– Do udziału zaprosiliśmy najmłodsze dzieci, dla których konkurs niejednokrotnie był okazją do pierwszego, lepszego poznania Lublina, które jest wyjątkowo pięknym miastem. Dzieci wywiązały się z tego zadania doskonale, o czym świadczą setki dziecięcych „dzieł”. Bardzo dziękuję rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie, a przede wszystkim zachętę, dzieciom zaś życzę wspaniałego Dnia Dziecka, chociaż w części tak kolorowego i pięknego jak te prace – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Tegoroczna edycja konkursu plastycznego „Moje wędrówki po Lublinie” zachęcała najmłodszych do odkrywania ciekawych miejsc Lublina i rozwijania swoich talentów i pasji. W swoich pracach dzieci spacerowały po mieście, jeździły rowerem, hulajnogą, autobusem, samochodem, a nawet wehikułem czasu. Do udziału w konkursie zaproszono wszystkich najmłodszych uczęszczających do lubelskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Dla przedszkolaków przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe a zwycięskie i wyróżnione prace można oglądać do 19 czerwca na specjalnej wystawie w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1).

Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród w trzech kategoriach wiekowych odbyło się w środę (31 maja) w Trybunale Koronnym. Wręczono nagrody za 1 i 2 miejsca oraz wyróżnienia w każdej z trzech kategorii wiekowych: I kategoria - dzieci w wieku 3-4 lata, II kategoria - dzieci w wieku 5 lat, III kategoria - dzieci w wieku 6-7 lat. Po uroczystości wręczenia nagród odbyły się występ lubelskiego iluzjonisty Bartosza Rybczyńskiego.

Konkurs plastyczny „Moje wędrówki po Lublinie” zorganizowała Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin z okazji Dnia Dziecka.

Pliki do pobrania