W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Przedsiębiorcze dzieciaki” po raz drugi

„Przedsiębiorcze dzieciaki” po raz drugi
01.04.201912:36

Uczą się przedsiębiorczości i kreatywności przez zabawę, odwiedzają lubelskie firmy i biorą udział w warsztatach. Drugą edycją projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” objętych zostało siedemnaście grup szkolnych z Lublina, to jest w sumie 361 dzieci w wieku 6-10 lat. Program realizuje Urząd Miasta Lublin we współpracy z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS, NBP oraz lubelskimi firmami i organizacjami.

– Lublin, jako nowoczesne, rozwijające się miasto, będzie potrzebował przedsiębiorczych młodych ludzi. Dlatego zdecydowanie popieram budowanie kreatywnych, otwartych na możliwości biznesowe postaw wśród najmłodszych mieszkańców Lublina. Projekty takie jak „Przedsiębiorcze dzieciaki” inspirują do twórczego myślenia, kształcąc nowe pokolenie lublinian – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Celem projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” jest nauka postaw przedsiębiorczych, które w przyszłości będą przydatne na rynku pracy i pomogą w karierze zawodowej. Organizatorzy chcą rozwijać w najmłodszych lublinianach przedsiębiorczość, zaszczepiać w nich odwagę do realizacji własnych celów i marzeń związanych z przyszłym życiem zawodowym oraz rozwijać zmysł kreatywności i innowacyjności.

Projekt realizowany jest poprzez zabawę. W ten sposób dzieci mają okazję w przyjaznym środowisku przetestować realne sytuacje, ćwiczyć swoje zdolności kognitywne, opanować podstawowe sposoby zarządzania ryzykiem i podejmowania decyzji, na dobrym fundamencie budować sens i dążyć do doskonałości.

Projekt realizuje Urząd Miasta Lublin we współpracy z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS oraz NBP w ramach programu organizacji ekonomicznej. Działające w Lublinie firmy wspierające projekt to ABM, Samsung, IKEA, Ursus, Intrograf, Apis, Lubella, Europiek, MAIK, Lift Service, Poczta Polska (sortownia) i Pszczółka.

Do programu zaproszone zostały także różnego rodzaju organizacje kreatywne: Dobrze się składa, VoiceArt, Czas na Zielone, Matplaneta, LuCreate, TV UMCS, Flow PR, Orizon, Wiesław Kucia Szkoła Artystycznego Dekorowania Ciast, LubLove, Fundacja Krajobrazy, Warsztaty Kultury.

Na stronach internetowych Urzędu Miasta Lublin i Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS będą dostępne materiały dydaktyczne i pomoce niezbędne do realizacji programu w placówkach oświatowych. Dzięki temu z każdym kolejnym rokiem coraz więcej najmłodszych mieszkańców Lublina będzie miało okazję do zaprzyjaźnienia się z przedsiębiorczością.

Projekt oddziałuje także szerzej na środowisko biznesowe Lublina. Pokazuje firmom korzyści promocyjne otwierania się na wizyty dzieci w ich siedzibach, prezentuje mieszkańcom Lublina szeroki wachlarz firm działających w mieście oraz pokazuje korzyści z podjęcia decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej.

Maskotką „Przedsiębiorczych dzieciaków” jest biznesowy Koziołek. Uparty i nieustraszony zwierzak, który znajduje się także w herbie Lublina. W tej edycji zostanie dla niego wybrane imię. Gala finałowa II edycji projektu odbędzie się 6 czerwca 2019 roku.