W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozbudowa systemów teleinformatycznych Urzędu Miasta Lublin

Rozbudowa systemów teleinformatycznych Urzędu Miasta Lublin
04.10.201914:40

Miasto Lublin w przyszłym roku planuje rozbudowę Systemu Informacji Przestrzennej Lublina oraz zaoferuje mieszkańcom i przedsiębiorcom kolejne e-usługi. Urząd właśnie ogłosił przetarg na przygotowanie i wdrożenie nowych rozwiązań. Zamówienie jest częścią miejskiego projektu „Budowa i rozbudowa e-usług w Gminie Lublin”, którego podstawowym założeniem jest uporządkowanie zakresu danych informatycznych w Urzędzie oraz udostępnienie go szerokiej grupie odbiorców.

W ramach projektu zostanie wykonana rozbudowa Systemu Informacji Przestrzennej Lublina i powstaną nowe e-usługi dla Wydziału Geodezji m.in. do obsługi komorników sądowych, uzgadniania dokumentacji projektowej oraz branżowych uzgodnień sieci uzbrojenia. Obecnie dostępne e-usługi z zakresu geodezji dotyczą zamawiania materiałów geodezyjnych, obsługi geodetów oraz rzeczoznawców majątkowych. Ponadto wykonawca ma dostarczyć moduły z zakresu obejmującego dane wydziału ochrony środowiska, miejskiego architekta zieleni oraz miejskiego konserwatora zabytków, a także narzędzie do generowania wypisów i wyrysów z miejscowych planów zagospodarowania. Powyższe rozwiązania mają być gotowe do końca września 2020 roku. Na wykonanie i wdrożenie modułów: open data, analitycznego, partycypacyjnego i zarządzania energią wykonawca będzie miał czas do końca listopada przyszłego roku.

Ważnym elementem projektu będzie utworzenie Panelu Partycypacyjnego, w którym będzie możliwe aktywne uczestnictwo mieszkańców za pomocą jednego narzędzia w zakresie: Budżetu Obywatelskiego, Budżetu Zielonego, inicjatyw lokalnych, konsultacji społecznych oraz składania wniosków/uwag do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub studium uwarunkowań. E-usługa Budżetu Obywatelskiego umożliwi mieszkańcom Lublina udział i dostęp do wszystkich procedur związanych z tworzeniem takiego budżetu - od złożenia wniosków na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie, przez ich ocenę przez ekspertów, po oddanie głosu na zakwalifikowany projekt i prezentację zwycięskich wyników. Podobnie realizowana ma być e-usługa Budżetu Zielonego. Dzięki e-usłudze konsultacji społecznych mieszkaniec będzie miał możliwość wyrażania uwag i opinii w takich kategoriach jak planowanie przestrzenne i rewitalizacja, ochrona środowiska, zdrowie, kultura, mobilność, konsultacje z NGO. W Panelu będzie również możliwe składanie wniosków w ramach inicjatywy lokalnej oraz wniosków i uwag do miejscowych planów oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego planowania przestrzennego.

Portal OpenData będzie miejscem, skąd mieszkańcy i interesariusze będą mogli pobrać dane z baz danych Urzędem Miasta Lublin w formie łatwej do dalszego przetwarzania, na potrzeby analiz i użycia w systemach informatycznych.
Miasto planuje również usprawnienia w komunikacji w postaci utworzenia Contact Center – platformy pomiędzy Urzędem Miasta Lublin a interesariuszami, wykorzystującej różne formy kontaktu: telefon, sms, chat, newsletter, aplikacje webowe (formularz zgłoszeniowy). Rozwiązanie to stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców w zakresie e-usług i stworzenie standardów w zarządzaniu relacją na linii miasto – mieszkańcy. 

Zamówienie jest częścią projektu „Budowa i rozbudowa e-usług w Gminie Lublin” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020.

Termin składania ofert upływa 4 listopada br. o godz. 10.00.