W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strefa Płatnego Parkowania z nową podstrefą D

Strefa Płatnego Parkowania z nową podstrefą D
16.10.202008:46

Strefa Płatnego Parkowania powiększy się o nowe ulice. Zostaną one włączone do nowej podstrefy D, w której powstanie 427 miejsc parkingowych. Projekt uchwały w tej sprawie Rada Miasta przegłosowała 15 października. Zmiany zaczną obowiązywać najwcześniej od 1 czerwca 2021 r.

Podstrefa D obejmie obszar Al. Zygmuntowskich i al. Piłsudskiego (od mostu na Bystrzycy do Al. Zygmuntowskich) oraz ulice: Ruską, Nadstawną, Targową, Nowy Plac Targowy, Biernackiego, Probostwo, Sierocą, Jaczewskiego, Lubartowską, Szkolną i Czwartek.

Stawki opłat jednorazowych oraz abonamentowych i zryczałtowanych za postój samochodów w podstrefie D będą takie same jak w obowiązującej aktualnie podstrefie C. Za pierwszą godzinę parkowania opłata wyniesie 2,00 zł, za drugą godzinę 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł i za każdą kolejną ponownie 2,00 zł.

Nadmiar samochodów przy bezpłatnej przestrzeni parkingowej powoduje niską rotację pojazdów wynikającą z długich okresów postoju, a to z kolei doprowadza do ignorowania przez niektórych kierowców zasad parkowania i zastawianie chodników, przejść dla pieszych i innej przestrzeni publicznej. Na obszarze projektowanej podstrefy D obserwowane jest wysokie zapotrzebowanie na miejsca postojowe, szczególnie w rejonie szpitali i dworca autobusowego. Jednocześnie występuje tutaj deficyt miejsc postojowych. Wprowadzenie opłat za postój zapewni zwiększenie rotacji parkujących pojazdów na tym obszarze. Takie rozwiązanie służy również promowaniu alternatywnych form transportu, w tym komunikacji miejskiej, co odzwierciedla przyjętą politykę transportową Miasta.