W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W kwietniu Narodowy Spis Powszechny tylko w sposób zdalny

W kwietniu Narodowy Spis Powszechny tylko w sposób zdalny
15.04.202111:17

Przypominamy, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który w kwietniu realizowany jest wyłącznie przez formy zdalne samospisu, tj. przez Internet za pomocą aplikacji spisowej lub telefonicznie przez Infolinię 22 279 99 99.

Formularz spisowy oraz wykaz danych objętych spisem znajdują się na stronie spis.gov.pl. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja, natomiast wywiady bezpośrednie realizowane przez rachmistrzów zostały wstrzymane do odwołania.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, czyli największe i najważniejsze badanie polskiej statystyki publicznej prowadzone jest po raz pierwszy przez Internet. Samospis internetowy to  podstawowa i obowiązkowa forma spisu. Spis telefoniczny lub przy pomocy rachmistrza spisowego, który telefonicznie lub bezpośrednio przeprowadzi wywiad, przewidziano jako metody uzupełniające. Można z nich skorzystać w sytuacji, gdy nie ma możliwości dokonania spisu za pomocą Internetu. Spis telefoniczny odbywa się pod numerem: 22 279 99 99.

Mieszkańcy Lublina, którzy chcą dokonać samospisu, a nie mogą tego zrobić we własnym zakresie, mogą skorzystać ze sprzętu komputerowego udostępnionego w Ratuszu (plac Łokietka 1, sala nr 3). Aby skorzystać z tej możliwości należy wcześniej umówić wizytę, dzwoniąc na numer: 81 466 1200, 81 466 2010 lub 81 466 2100, w godz. 7.30-15.30. Aby umówić wizytę w Polskim Języku Migowym należy połączyć się z tłumaczem online, w godz. 9.00-15.00, za pośrednictwem strony lublin.eu. Przyjęte rozwiązania pozwolą na płynną obsługę, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa w związku z trwającą epidemią.

Przypominamy również, że dla uczniów szkół podstawowych Urząd Statystyczny w Lublinie przygotował konkurs wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021. By wziąć w nim udział, należy do 10 maja rozwiązać specjalnie przygotowany test ze statystyki, statystyki publicznej i wiedzy o spisie. Test i regulamin oraz więcej propozycji konkursów o Narodowym Spisie Powszechnym dostępnych jest na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Lublinie.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy i nie można odmówić przekazania danych. W przypadku osób niepełnoletnich spisu w ich imieniu dokonują rodzice lub prawni opiekunowie. Spis potrwa do 30 września.

Treść grafiki:

W kwietniu NSP 2021 realizowany będzie wyłącznie przez formy zdalne samospisu: - przez Internet za pomocą aplikacji spisowej (zdjęcie monitora laptopa trzymanego na ręce z wyświetloną aplikacją spisową)
- przez telefon dzwoniąc na Infolinię tel. 22 279 99 99 (zdjęcie ręki z telefonem z wyświetloną słuchawką telefoniczną i napisem: SAMOSPIS na ekranie)
Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja 2021 r. Wywiady bezpośrednie realizowane przez rachmistrzów zostały wstrzymane do odwołania  (Znak plus i znak minus w kółku na białym tle) Liczymy się (Znak mnożenia i znak dzielenia na czerwonym tle)