W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wracają Lubelskie Dni Seniora

Wracają Lubelskie Dni Seniora
31.05.202113:59

Po przerwie spowodowanej epidemią, w dniach 8-10 czerwca odbędą się Lubelskie Dni Seniora. Wśród wydarzeń adresowanych do mieszkańców powyżej 60 lat dominować będą spacery, koncerty i aktywności na świeżym powietrzu. Na większość spotkań obowiązują zapisy.

– Zapraszamy lubelskich seniorów do skorzystania z oferty, którą dla nich przygotowaliśmy. Mimo nadal obowiązujących obostrzeń, staramy się pomóc w powrocie do normalności po trudnym okresie epidemii. Ruch, aktywność na świeżym powietrzu, kontakt z naturą i innymi ludźmi są świetnym sposobem na odzyskanie dobrej formy i pogody ducha – mówi Sławomir Skowronek, Dyrektor Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin.

Oferta tegorocznych Lubelskich Dni Seniora obejmuje różnorodne atrakcje. Ze względu na obostrzenia, wszystkie odbędą się na świeżym powietrzu. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS, Muzeum Wsi Lubelskiej oraz autorskie spacery z przewodnikiem po Lublinie to plan na pierwszy dzień. Hasłem drugiego dnia jest sport jako klucz do dobrego zdrowia. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w treningach sportowych od porannej gimnastyki zaczynając od tai chi, na międzypokoleniowej grze w koszykówkę kończąc. Trzeciego dnia, na zakończenie Dni Seniora, odbędzie się koncert w Ogrodzie Saskim.

Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS oraz Muzeum Wsi Lubelskiej będzie bezpłatne dla seniorów i dostępne dla nich 8 czerwca przez cały dzień. Nie wymaga wcześniejszego zgłaszania się. Na wszystkie pozostałe aktywności – wycieczki tematyczne z przewodnikami, zajęcia sportowe i koncert obowiązują zapisy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje o ofercie i sposobach rezerwacji miejsc znajdują się na stronie lublin.eu.