W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
17.02.202213:22

W najbliższą niedzielę (20 lutego) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na Dzień Otwarty. Wydarzenie będzie okazją do promocji adopcji zwierzaków przebywających w Schronisku.

– Podopieczni lubelskiego Schroniska czekają na nowe domy i nowe przyjaźnie, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych adopcją czworonogów na kolejny Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Wizyta w placówce pozwoli nie tylko poznać przebywające tu zwierzęta, ale także posłuchać ciekawych prelekcji oraz porad pielęgnacyjnych i żywieniowych – mówi Tomasz Lis, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Tematem przewodnim Dnia Otwartego będzie adopcja i pielęgnacja kotów. W programie wydarzenia przewidziano prelekcje na temat życia tych czworonogów, m.in. „Kot w różnych kulturach” zoopsychologa Dariusza Ornala, czy „O zasobach i wzbogaceniach środowiska kota niewychodzącego, czyli jak zorganizować w domu idealne kocie terytorium” dr. inż. Justyny Wojtaś. W ramach Dnia Otwartego zaplanowano także promocję książki „Animalek Rationalek” oraz spotkanie z jej autorami: Łukaszem Bożyckim, Pawłem Fortuną i Katią Sokołowa-Zyzak. Jest to ilustrowana publikacja napisana wierszem, zachęcająca do obserwowania świata zwierząt i czerpania z niego inspiracji. Ponadto podczas wydarzenia odbędzie się rozstrzygnięcie skierowanego do mieszkańców Lublina konkursu „By koteczek drapak MIAU!”, który polegał na samodzielnym wykonaniu drapaka dla kotów przebywających w Schronisku.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej przebywa około 350 zwierząt, w tym 80 kotów. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. Własne legowisko lub drapak pomogą pupilom poczuć się dobrze w nowym otoczeniu. W ramach wyprawek przewidziano: dla dużych psów - miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i kaganiec, dla psów średnich i małych - miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów miskę na wodę, miskę na karmę, kuwetę, żwirek i drapak.

Dzień Otwarty odbędzie się w niedzielę (20 lutego) o godz. 12.00 w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5. Okazją do organizacji wydarzenia jest obchodzony dzisiaj (17 lutego) Światowy Dzień Kota.

Pliki do pobrania

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie