W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kończy się czas na zgłoszenie źródła ogrzewania do CEEB

Kończy się czas na zgłoszenie źródła ogrzewania do CEEB
02.06.202209:14

Przypominamy, że do końca czerwca mieszkańcy Lublina mają czas na zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

– Obowiązek ten wynika z zapisów ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków. Dane z bazy CEEB pozwolą precyzyjnie określić liczbę pieców i kotłów na paliwo stałe funkcjonujących na terenie Lublina, dzięki czemu poznamy dokładny obraz sytuacji w mieście i będziemy mogli zaplanować oraz podejmować jeszcze skuteczniejsze działania, w celu walki ze smogiem i poprawy jakości powietrza – mówi Tomasz Lis, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Do złożenia deklaracji do CEEB zobowiązany jest właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego oraz w przypadku budynków wielorodzinnych zarządca, jeśli na terenie nieruchomości znajduje się wspólny system ogrzewania lub właściciele poszczególnych lokali, jeśli każdy z nich posiada oddzielne, indywidualne źródło ciepła, bądź w danym lokalu znajduje się ogrzewanie dodatkowe, np. kominek. Deklarację dla budynków wielorodzinnych, obejmującą zarówno źródła wspólne, jak i te indywidualne może wypełnić zarządca, po porozumieniu z właścicielami lokali.

Zgłoszenia należy dokonać do 30 czerwca br. dla systemów grzewczych uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. lub w ciągu 14 dni od momentu uruchomienia nowego źródła ciepła dla systemów zakładanych po tej dacie. Dokumenty można złożyć drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.ceeb.gov.pl lub w wersji papierowej w Urzędzie Miasta Lublin. Formularz deklaracji dostępny jest na stronie www.lublin.eu/ceeb.

Mieszkańcy mogą także skorzystać z pomocy przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów. Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, osobiście lub pod numerem telefonu 81 466 2600, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30 udzielają wszelkich informacji i wsparcia w tym zakresie. Ponadto, w czerwcu zaplanowano dwa spotkania w godzinach popołudniowych, podczas których również będzie można uzyskać poradę. Pierwsze odbędzie się 15 czerwca, od godz. 16.00 do 18.00 przy ul. Montażowej 16, drugie będzie miało miejsce 22 czerwca w godz. 16.00-18.00 przy ul. Zdrowej 1.

Za brak złożenia deklaracji, zgodnie z zapisami ustawy, grozi grzywna w wysokości do 500 zł.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie