W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkurs Strażnik skrzat ratuje świat

Konkurs Strażnik skrzat ratuje świat
04.03.201611:07

„Strażnik skrzat ratuje świat” to konkurs organizowany przez Straż Miejską Miasta Lublin i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, skierowany do uczniów klas V szkoły podstawowej. Jego zamiarem jest zachęcenie młodzieży szkolnej do pogłębiania wiedzy ekologicznej, kształtowania postaw proekologicznych, zainteresowania tematami ekologicznymi oraz wdrażania uczniów do zdrowej rywalizacji.

Konkurs rozpocznie się w marcu i potrwa do grudnia. Składa się on z 6 zadań do realizacji przez pięcioosobowe zespoły uczniów wytypowane przez szkoły. Co miesiąc na stronie Straży Miejskiej (www.986.pl w zakładce Profilaktyka/Przeprowadzone akcje) ukazywać się będą zadania do wykonania na dany miesiąc. Wraz z informacjami z zakresu ekologii, przydatnymi podczas wykonywania zadań oraz przygotowującymi uczestników do finałowego quizu.

Komisja konkursowa będzie dokonywać oceny wykonanych zadań raz w miesiącu w macierzystej szkole. Sposób prezentacji prac będzie określany na każdy miesiąc, Komisja konkursowa wyłoni 5 zespołów, które w finale będą uczestniczyć w quizie ekologicznym.

Dla zwycięzców i uczestników konkursu przewidziane są nagrody i dyplomy.

Konkurs realizowany jest w ramach Programu edukacji ekologicznej Miasta Lublin na 2016 rok przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie