W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Lekcje Ciepła” dla uczniów lubelskich szkół podstawowych

„Lekcje Ciepła” dla uczniów lubelskich szkół podstawowych
13.01.202213:56

Miasto Lublin i Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., po raz kolejny zapraszają lubelskie szkoły do udziału w projekcie ekologiczno-edukacyjnym „Lekcje Ciepła”. W bieżącym roku szkolnym „Lekcje Ciepła” udostępnione zostały na platformie e-learningowej, która ułatwi korzystanie z atrakcyjnych materiałów edukacyjnych. Zakres tematyczny lekcji obejmuje informacje o cieple, energii, zasobach i ekologii. Program zajęć jest dostępny online pod adresem www.lekcjeciepla.pl.

E-learning „Lekcji Ciepła” został opracowany z myślą o uczniach klas I-III i IV-V szkół podstawowych. Zajęcia pełne są obrazowych przykładów, doświadczeń, eksperymentów i pobudzających wyobraźnię porównań. Wyjaśniają kwestie produkcji i oszczędzania energii, powstawania zanieczyszczeń powietrza, przeciwdziałania smogowi, a także niemarnowania zasobów i dbania o planetę. Treści edukacyjne dostępne na platformie z powodzeniem pomogą nauczycielom w prowadzeniu zajęć, a w przypadku edukacji zdalnej, także uczniom w samodzielnym przyswajaniu omawianych zagadnień. Klasy biorące udział w projekcie mogą także uczestniczyć w ogólnopolskim badaniu wiedzy o cieple i energii oraz zdobywać w nim nagrody.

Chęć udziału w projekcie „Lekcje Ciepła” należy zgłosić do Działu Strategii i Marketingu LPEC S.A. (koordynator projektu: Teresa Stępniak-Romanek, teresa.stepniak@lpec.pl , 81 4520336).

Lekcje Ciepła w naszym mieście to część ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie i dostawców ciepła systemowego. Projekt ten został wyróżniony
w 2019 roku przez Komisję Europejską w ramach konkursu doceniającego oddolne inicjatywy wspierające poszanowanie energii, podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie www.lekcjeciepla.pl.

Pliki do pobrania

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie