W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Lekcje Ciepła” dla uczniów lubelskich szkół podstawowych

„Lekcje Ciepła” dla uczniów lubelskich szkół podstawowych
13.01.202213:56

Miasto Lublin i Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., po raz kolejny zapraszają lubelskie szkoły do udziału w projekcie ekologiczno-edukacyjnym „Lekcje Ciepła”. W bieżącym roku szkolnym „Lekcje Ciepła” udostępnione zostały na platformie e-learningowej, która ułatwi korzystanie z atrakcyjnych materiałów edukacyjnych. Zakres tematyczny lekcji obejmuje informacje o cieple, energii, zasobach i ekologii. Program zajęć jest dostępny online pod adresem www.lekcjeciepla.pl.

E-learning „Lekcji Ciepła” został opracowany z myślą o uczniach klas I-III i IV-V szkół podstawowych. Zajęcia pełne są obrazowych przykładów, doświadczeń, eksperymentów i pobudzających wyobraźnię porównań. Wyjaśniają kwestie produkcji i oszczędzania energii, powstawania zanieczyszczeń powietrza, przeciwdziałania smogowi, a także niemarnowania zasobów i dbania o planetę. Treści edukacyjne dostępne na platformie z powodzeniem pomogą nauczycielom w prowadzeniu zajęć, a w przypadku edukacji zdalnej, także uczniom w samodzielnym przyswajaniu omawianych zagadnień. Klasy biorące udział w projekcie mogą także uczestniczyć w ogólnopolskim badaniu wiedzy o cieple i energii oraz zdobywać w nim nagrody.

Chęć udziału w projekcie „Lekcje Ciepła” należy zgłosić do Działu Strategii i Marketingu LPEC S.A. (koordynator projektu: Teresa Stępniak-Romanek, teresa.stepniak@lpec.pl , 81 4520336).

Lekcje Ciepła w naszym mieście to część ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie i dostawców ciepła systemowego. Projekt ten został wyróżniony
w 2019 roku przez Komisję Europejską w ramach konkursu doceniającego oddolne inicjatywy wspierające poszanowanie energii, podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie www.lekcjeciepla.pl.

Pliki do pobrania

ekoLublin logo

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Akcja Moje Miasto to też Twój dom