W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelska odsłona akcji „Książka za worek śmieci”

Lubelska odsłona akcji „Książka za worek śmieci”
07.09.202109:31

Miasto Lublin włącza się w ogólnopolską społeczną akcję sprzątania świata „Książka za worek śmieci”, która odbędzie się 18 września (sobota) w 16 dużych miastach Polski. W Lublinie sprzątany będzie teren Wąwozu Rury pomiędzy dzielnicą Czuby a osiedlami LSM. Na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czekają w nagrodę książki.

– Każda inicjatywa, której celem jest dbałość o najbliższe otoczenie jest niezwykle ważna. Liczę, że akcja w Lublinie spotka się z dużym zainteresowaniem i będzie kontynuowana w przyszłości. W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców do wspólnego działania na rzecz środowiska – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Książki za udział w wydarzeniu otrzymają osoby, które jako pierwsze zarejestrują swój udział i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu. W każdym mieście dla uczestników akcji przeznaczona jest pula 50 książek. O przyznaniu książki decyduje kolejność zgłoszeń – rejestracji poprzez formularz internetowy. Zbiórka uczestników wydarzenia odbędzie się 18 września o godz. 10.00, przy placu zabaw znajdującym się przy zejściu trasy spacerowej biegnącej od ul. Zana w kierunku ulicy Dziewanny.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez podróżniczkę i edukatorkę Annę Jaklewicz. Uczestnicy akcji wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki. Dotychczas odbyło się kilkanaście edycji akcji, która objęła zasięgiem całą Polskę, podczas których zebrano już wspólnie kilkadziesiąt ton śmieci.

Partnerami tegorocznej akcji w Lublinie są: Straż Miejska Miasta Lublin, Wydział Ochrony Środowiska oraz Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Link do wydarzenia „Książka za worek śmieci” na terenie Lublina. W załączeniu przekazuję grafiki do wykorzystania w Państwa publikacjach.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom