W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelski dąb na 2. miejscu w konkursie Drzewo Roku!

Lubelski dąb na 2. miejscu w konkursie Drzewo Roku!
01.07.202114:28

7130 osób zagłosowało na lubelski dąb w Konkursie Drzewo Roku 2021 organizowanym przez Klub Gaja. Zabrakło bardzo niewiele (250 głosów), ale walka trwała do ostatniej sekundy! W głosowaniu trwającym przez cały czerwiec, Lublin reprezentował rosnący przy ul. Bohaterów Monte Cassino okazały dąb szypułkowy. O tytuł Drzewa Roku w 2021 ubiegało się 16 finalistów, w tym dąb w Lublinie.

– Dziękujemy wszystkim głosującym na dąb w Lublinie! Zaangażowanym mieszkańcom, zwłaszcza młodzieży i radnym, a także pracownikom urzędu i miejskich instytucji, przedstawicielom organizacji społecznych. Na pewno spróbujemy w następnym roku ponownie. Już teraz szukajmy najlepszego kandydata – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni w Lublinie.

Wyniki konkursu Drzewo Roku 2021
  • 1. miejsce – Dąb Dunin w Przybudkach (gmina Narew, woj. podlaskie) – 7380 głosów,
  • 2. miejsce – Dąb w Lublinie (Miasto Lublin, woj. lubelskie) – 7130 głosów,
  • 3. miejsce – Dąb Obrońca w Śladowie (gmina Brochów, woj. mazowieckie) – 1964 głosy.

Lubelski dąb to ok. 74-letnie drzewo o wysokości 16 m i obwodzie 186 cm. Został zgłoszony do konkursu Drzewo Roku 2021 przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni UM Lublin. Jest przykładem drzewa zachowanego przy budowie drogi i tym samym zwiększa wartość krajobrazową ulicy. Obecnie Miasto Lublin jest w trakcie procedur ustanowienia dębu pomnikiem przyrody.

 

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom