W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin już w kolorach jesieni

Lublin już w kolorach jesieni
26.10.202107:50

W centrum miasta trwa jesienna wymiana kwiatów. W konstrukcjach w kształcie piramid, przy Bramie Krakowskiej na placu Łokietka, pojawiły się już nowe kompozycje z trzech rodzajów kapust ozdobnych oraz wrzosów.

– O każdej porze roku staramy się, by nasze miasto było pełne barw. Zwłaszcza późną jesienią i zimą, kiedy brakuje światła i kolorów, chcemy by Lublin zachwycał i zaskakiwał oryginalnymi kwietnymi aranżacjami. Znakomicie sprawdzają się w tym kapusty ozdobne, które pełnię swej urody prezentują, kiedy dni stają się krótsze a noce chłodniejsze. Kompozycje uzupełniają wrzosy, a nawet bratki – rośliny najbardziej kojarzone z wiosną, ale charakteryzujące się dobrą odpornością na niższe temperatury – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Trzecia w tym roku wymiana kwiatów rozpoczęła się 25 października i potrwa do końca tygodnia. Na plac Łokietka trafi łącznie 210 kapust ozdobnych w kolorach białym, zielonym i fioletowym oraz 300 białych i fioletowych wrzosów. Z kolei na Placu Litewskim oraz placu Krąpca zostaną posadzone bratki – łącznie 2500 sadzonek w kolorystyce białej, żółtej, pomarańczowej, bordowej i fioletowej.

Kompozycje z kapust ozdobnych i wrzosów będą dekorować Lublin przez całą zimę.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom