W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin liderem w zakresie elektromobilności na COP24 w Katowicach

07.12.201814:56

Na zaproszenie Ambasady Francji w RP 5 grudnia na szczycie COP24 mieliśmy okazję uczestniczyć w debacie z zakresu ochrony środowiska. W Pawilonie Francuskim zostały zaprezentowane dobre praktyki proekologiczne wykorzystywane przez przedsiębiorstwa i samorządy w Polsce i we Francji. Paneliści podczas rozmowy podzielili się konkretnymi rozwiązaniami służącymi poprawie jakości powietrza.

Lublin reprezentował Grzegorz Malec, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Krzysztof Stanowski, Dyrektor Biura – Centrum Współpracy Międzynarodowej. W debacie wzięli także udział: Ambasador Francji w Polsce Pierre Lévy, Wiceminister Środowiska Sławomir Mazurek, Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda, Dyrektor UNEP/ GRID-Warszawa Maria Andrzejewska, Zastępca Dyrektora Biura Infrastruktury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Katarzyna Kacpura oraz Dyrektor Generalny Grupy Dalkia w Polsce Thierry Deschaux.

W 2018 roku Lublin został laureatem dwóch nagród w konkursie ECO-MIASTO: w kategorii „Mobilności zrównoważonej”, zostaliśmy docenieni za osiągnięcie 30% udziału taboru niskoemisyjnego we flocie transportu publicznego, a także za ambitne plany podwyższenia tej liczby do 50%. Nagroda trafiła do Lublina również za tworzenie infrastruktury sprzyjającej multimodalności, w tym za stałe poszerzanie infrastruktury pieszej i rowerowej.

W drugiej kategorii, „Gospodarka wodna”, za podejmowane działania na rzecz podnoszenia świadomości mieszkańców w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych, w tym za zachęcanie do picia „kranówki”, do oszczędzania wody, wykorzystania wód deszczowych oraz do podłączania się do zbiorczego systemu kanalizacyjnego.

logo ekolublin