W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lublin w jesiennej dekoracji
27.10.202212:46

W centrum miasta ruszyła jesienna wymiana kwiatów. Do konstrukcji wieżowych przy Bramie Krakowskiej trafiły już kompozycje z fioletowych i biało-zielonych kapust ozdobnych oraz wrzosów.

– Nowe nasadzenia kwiatów wprowadzą miasto w jesienny, a następnie w zimowy klimat. Od kilku lat sprawdzonym sposobem na to są aranżacje z kapust ozdobnych, wrzosów i bratków, czyli roślin, które nie boją się zimy, są trwałe i bardzo dekoracyjne. Staramy się, by Lublin był piękny przez cały rok, nie tylko wiosną i latem – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Trzecia w tym roku wymiana kwiatów właśnie się rozpoczęła i potrwa kilka dni, tak by nowe kompozycje były gotowe do 1 listopada. Na plac Łokietka trafi łącznie 500 wrzosów i kapust ozdobnych w kolorach białym, zielonym, różowym i fioletowym. Taka sama aranżacja wypełni donicę pod urzędem przy ul. Wieniawskiej. Z kolei rabaty na Placu Litewskim, placu Krąpca, w Ogrodzie Saskim i Parku Bronowickim ozdobi 6 tys. sadzonek kolorowych bratków.

Kwiaty będą dekorować Lublin przez całą zimę.


 

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie