W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miejski program usuwania azbestu

Miejski program usuwania azbestu
28.04.202009:32

Przypominamy o możliwości bezpłatnego demontażu lub odbioru azbestu realizowanego na zlecenie Miasta Lublin. Wydział Ochrony Środowiska, mimo trwającej epidemii, na bieżąco realizuje wnioski od mieszkańców i wspólnot mieszkaniowych. Tylko w ubiegłym roku zdeponowano odpady z azbestem z ponad 140 nieruchomości. Środki na ten rok to 120 tys. zł. Wnioski można składać do października.

Programem objęte są budynki mieszkalne jednorodzinne i wielorodzinne, gospodarcze, garażowe, rekreacji indywidualnej, tymczasowe obiekty budowlane, jak również obiekty małej architektury służące utrzymaniu porządku.

Osoby zainteresowane demontażem i odbiorem azbestu zgłaszają w Wydziale Architektury i Budownictwa wykonanie robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę w zakresie wymiany pokrycia dachu lub w przypadku konieczności uzyskują pozwolenie na budowę/przebudowę lub rozbiórkę budynku. Następnie wnioskują do Wydziału Ochrony Środowiska o usunięcie azbestu.

Szczegółowe zasady udzielania dotacji znajdują się na stronie Miasta Lublin.

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom