Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nowa pula gadżetów z logo miasta w zamian za oddane butelki PET i puszki aluminiowe

31.03.201714:09

Czerwone słuchawki elektroniczne, filiżanki ze spodkiem, parasolki, a także notesy czy dmuchane piłki plażowe z logotypem Miasta Lublin i inne gadżety miejskie mogą otrzymać w ramach nagród osoby oddające puszki oraz butelki PET do znajdującego się automatu w C.H. E. Leclerc przy ulicy Tomasza Zana 19.

Każdy mieszkaniec Lublina, który chce przyczynić się do tego, aby mniejsza ilość odpadów trafiała na składowisko może skorzystać z okazji i wrzucić plastikowe lub aluminiowe opakowanie po napojach do automatu znajdującego się w C.H. E. Leclerc w ul. Tomasza Zana 19. Dzięki zaawansowanej technologii automaty zidentyfikują opakowanie po kształcie i kodzie kreskowym. Opakowania po środkach chemicznych czy kosmetykach nie zostaną przyjęte, a próba „oszukania automatu” powoduje uruchomienie alarmu.

Zasada funkcjonowania automatu jest prosta: należy oddać plastikową butelkę (PET) lub puszkę po napoju, a na zakończenie tej operacji nacisnąć guzik, który da sygnał o zakończeniu procesu. W podziękowaniu wydany zostanie paragon, który należy zachować i wykorzystać w biurze obsługi klienta E.Leclerc. Przy oddawaniu większej liści opakowań, guzik należy nacisnąć po włożeniu ostatniego opakowania, a na paragonie zostanie wydrukowana informacja o ilości i rodzaju przekazanych odpadów. 

W kwietniu 2017 osoby, które posiadają kupony za oddane odpady będą mogły odebrać w biurze obsługi klienta C.H. E.Leclerc upominki zgodnie z poniższym systemem punktacji:

  • Słuchawki – 800 pkt 
  • Filiżanka ze spodkiem – 600 pkt 
  • Parasol – 500 pkt 
  • Notes – 400 pkt
  • Piłka plażowa – 350 pkt 
  • Zestaw karteczek z pojemnikiem – 300 pkt 

Gorąco zachęcamy Państwa do brania udziału w akcji.

baner_nowy_system_segregacji

baner_miejsca_dla_ciebie