W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe zasady segregacji odpadów spot edukacyjno-informacyjny

Nowe zasady segregacji odpadów spot edukacyjno-informacyjny
26.09.201812:00

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze spotem edukacyjno-informacyjnym, poświęconym nowym zasadom selektywnej zbiórki odpadów w Lublinie.

Nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów obowiązują w 4 z 7 sektorów na które został podzielony Lublin. Są to:

  • Sektor I - dzielnice: Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice
  • Sektor II - dzielnice: Kalinowszczyzna, Tatary, Hajdów-Zadębie, Felin, Ponikwoda
  • Sektor VI - dzielnice: Konstantynów, Sławinek, Szerokie, Rury
  • Sektor VII - dzielnice: Czuby Południowe, Wrotków, Zemborzyce

Bezpośrednio z nieruchomości odbieranych jest 7 frakcji odpadów selektywnie zebranych (metale i tworzywa sztuczne, papier i tektura, szkło, odpady BIO, odpady zielone, odpady wielkogabarytowe, odpady remontowo budowlane) oraz odpady zmieszane.

W pozostałych 3 sektorach tj.:

  • Sektor III – dzielnice: Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin
  • Sektor IV - dzielnice: Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią
  • Sektor V - dzielnice: Czuby Północne, Węglin Północny, Węglin Południowy

do momentu rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, odbieranie odpadów bezpośrednio z nieruchomości, będzie odbywało się z podziałem na 4 frakcje odpadów selektywnie zebranych (frakcja sucha, odpady zielone, odpady wielkogabarytowe, odpady remontowo-budowlane) oraz odpady zmieszane.

Przypominamy, że selektywna zbiórka odpadów w Lublinie obejmuje również frakcje odpadów, które samodzielnie należy dostarczyć do punktów zbiórki na terenie Lublina. Są to:

  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – pojemniki na małe elektroodpady (lokalizacja tutaj), cykliczne akcje zbiórki w ostatnią sobotę miesiąca w 6 punktach Lublina oraz stały punkt przy ul. Metalurgicznej 17D
  • zużyte baterie i akumulatory – pojemniki na zużyte baterie (lokalizacja tutaj) oraz stały punkt na terenie TRANS-WAG Sp. z o.o. przy ul. Łęczyńskiej 58
  • przeterminowane leki – pojemniki w aptekach (lokalizacja tutaj) oraz kontenery na odpady niebezpieczne (lokalizacja tutaj)
  • przeterminowane chemikalia – kontenery na odpady niebezpieczne (lokalizacja tutaj)
  • zużyte opony – punkt PSZOK, ul. Głuska 6, który przyjmuje również odpady zielone, odpady wielkogabarytowe oraz odpady remontowo-budowlane.

Nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów wprowadziły zapisy rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U.2017.19).

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie