W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Odbiór odpadów komunalnych od sierpnia 2021 roku

Odbiór odpadów komunalnych od sierpnia 2021 roku
30.07.202111:57

Zasady odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta Lublin od sierpnia 2021 roku.

W wyniku rozstrzygnięcia w dniu 28 lipca 2021 roku postępowania przetargowego na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Lublin w sektorach I, II i V usługi będą realizowane w tych obszarach przez firmę KOM-EKO S.A. do 30 czerwca 2024 roku.

Mając na uwadze, że postępowanie przetargowe nie zostało jeszcze rozstrzygnięte w sektorach III, IV i VII usługi będą realizowane w ramach zamówienia z wolnej ręki przez firmy: KOMA Lublin Sp. z o.o. (sektor IV) i PreZero Recycling Wschód Sp. z o.o. wcześniejsza nazwa SUEZ Wschód Sp. z o. o. (sektor III i VII) do 30 września 2021 roku.

Z uwagi na to, że w sektorze VI żadna firma nie złożyła oferty w przetargu, postępowanie przetargowe będzie ogłoszone ponownie, usługi będą realizowane w ramach umowy zawartej w trybie zamówienia z wolnej ręki z firmą KOM-EKO S.A. do 31 grudnia 2021 roku.

Terminy świadczenia usług w poszczególnych sektorach:

KOM-EKO S.A.

  • sektor I (Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice) – do 30 czerwca 2024
  • sektor II (Kalinowszczyzna, Tatary, Hajów – Zadębie, Ponikwoda) – do 30 czerwca 2024
  • sektor V (Czuby Północne, Węglin Północny, Węglin Południowy) - do 30 czerwca 2024
  • sektor VI (Konstantynów, Sławinek, Szerokie, Rury) – do 31 grudnia 2021

PreZero Recycling Wschód Sp. z o.o. (wcześniejsza nazwa SUEZ Wschód Sp. z o. o. )

  • sektor III (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin) - do 30 września 2021 sektor VII (Czuby Południowe, Wrotków, Zemborzyce) - do 30 września 2021

KOMA Lublin Sp. z o. o.

  • sektor IV (Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią) - do 30 września 2021

Nowe harmonogramy od 1 sierpnia 2021:

 

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom