W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Odpady z Lublina będą utylizowane w chełmskiej cementowni

Odpady z Lublina będą utylizowane w chełmskiej cementowni
10.12.201513:31

List intencyjny w sprawie planowanej wieloletniej współpracy miasta ze Spółką Cemex, zajmującą się termiczną utylizacją odpadów w Chełmie, podpisali dziś Prezydent Krzysztof Żuk i Tadeusz Radzięciak z Zarządu Spółki. Utylizacja odpadów z Lublina w cementowni w całości zabezpieczy potrzeby naszego miasta.

Zagospodarowanie pochodzących z lubelskich gospodarstw domowych odpadów komunalnych, jak również wszelkich innych rodzajów odpadów, które można poddać termicznemu przekształceniu w cementowni w Chełmie to element realizowanej przez miasto strategii recyklingu odpadów polegającej na tworzeniu warunków do ich dalszego wykorzystywania, zamiast składowania. Proces utylizacji jest bezodpadowy. Całość odpadów wytwarzanych w naszym mieście jest już utylizowana w chełmskiej cementowni, co zapewnia 20% jej potrzeb.

Podpisanie porozumienia intencyjnego dotyczącego wieloletniej współpracy Miasta Lublin i Spółki Cemex, w zakresie dostaw odpadowych źródeł energii, wyznacza strategiczny kierunek rozwoju systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Zarówno w kwestii sposobu prowadzenia selektywnej zbiórki, jak i wpływu na wybór przez miasto instalacji, które zapewnią odpowiednie przetworzenie odpadów zgodne ze szczegółowymi zasadami współpracy, o których mowa w postanowieniach listu intencyjnego.

Miasto Lublin współpracuje ze Spółką Camex od 10 lat. List intencyjny miał na celu wyrażenie woli dalszej współpracy przez zainteresowane strony.

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie