W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opłata za odbiór odpadów - termin składania nowych deklaracji

Opłata za odbiór odpadów - termin składania nowych deklaracji
12.07.202112:00

Przypominamy, że 10 sierpnia upływa termin składania nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Właściciele nieruchomości położonych na terenie Miasta Lublin są zobowiązani do złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowe deklaracje należy złożyć do 10 sierpnia. Obowiązek ten dotyczy właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w zabudowie jednorodzinnej oraz w zabudowie wielorodzinnej. W przypadku spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz jednostek lub osób posiadających nieruchomości w zarządzie, deklarację składa zarządca lub administrator danej nieruchomości.

Opłata naliczana według nowych zasad obowiązujących od 1 lipca, jest uzależniona od liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość i stanowi iloczyn liczby mieszkańców oraz stawki opłaty. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Lublin z 29 kwietnia br. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty, w przypadku odpadów zbieranych selektywnie, stawki opłat wynoszą:

  • w zabudowie wielorodzinnej w wysokości 24,80 zł miesięcznie od jednego mieszkańca,
  • w zabudowie jednorodzinnej w wysokości 28,80 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

Właściciele nieruchomości, w których zamieszkują rodziny wielodzietne, o których mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny, są zwolnieni w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zwolnienie ustalone jest dla rodziny wielodzietnej ponad kwotę przekraczającą miesięcznie:

  • w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej - 124,00 zł,
  • w przypadku nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej - 144,00 zł.

Bez zmian pozostaje zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady, w wysokości 5,00 zł za gospodarstwo domowe.
Deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można złożyć:

  • w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, ul. Tomasza Zana 38;
  • w Biurze Obsługi Mieszkańców w Lublinie: ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Franciszka Kleeberga 12a, ul. Wieniawska 14, ul. Wolska 11;
  • lub wysłać za pośrednictwem poczty na adres Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin.

Poniżej znajdą Państwo wzór deklaracji.

Pliki do pobrania

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom