W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podsumowanie akcji książka za worek śmieci

Podsumowanie akcji książka za worek śmieci
20.09.202112:33

Miasto Lublin włączyło się w ogólnopolską społeczną akcję sprzątania świata „Książka za worek śmieci”, która odbyła się 18 września (sobota) w 16 dużych miastach Polski. W Lublinie sprzątany był teren Wąwozu Rury pomiędzy dzielnicą Czuby a osiedlami LSM. W trakcie akcji zebrano 55 worków z odpadami. Na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czekały w nagrodę książki.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez podróżniczkę i edukatorkę Annę Jaklewicz. Uczestnicy akcji wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki. Dotychczas odbyło się kilkanaście edycji akcji, która objęła zasięgiem całą Polskę, podczas których zebrano już wspólnie kilkadziesiąt ton śmieci.

Partnerami tegorocznej akcji w Lublinie byli: Straż Miejska Miasta Lublin, Wydział Ochrony Środowiska oraz Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

 

ekoLublin logo

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie

Gra Super Eko

Akcja Moje Miasto to też Twój dom