W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekt rewitalizacji doliny Bystrzycy gotowy

Projekt rewitalizacji doliny Bystrzycy gotowy
05.11.201510:38

Zakończyły się wstępne prace przy projekcie rewitalizacji doliny rzeki Bystrzycy wraz z zagospodarowaniem terenów położonych w obszarze nadrzecznym. Głównym celem działań jest pełne wykorzystanie potencjału rekreacyjnego Bystrzycy, „przywrócenie” rzeki miastu, a także poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. Projekt przyczyni się także do kompleksowej rewitalizacji terenów nadrzecznych, w tym Parków: Zawilcowa, Rusałka, obszaru pomiędzy ulicami Romera a Janowska, terenu Lubelskiego Klubu Jeździeckiego, czy zdegradowanych terenów Ośrodka Marina nad Zalewem Zemborzyckim.

Rewitalizacja doliny Bystrzycy jest jednym z priorytetów mojej obecnej kadencji w zakresie kształtowania atrakcyjnej przestrzeni miejskiej. Rzeka ma szansę stać się jedna z atrakcji Lublina zarówno dla mieszkańców, turystów, jak i inwestorów. Chcemy w pełni wykorzystać potencjał rekreacyjny tych terenów - Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin. 

Ważnym efektem rewitalizacji będzie także zwiększenie ilości retencjonowanej wody w Zalewie Zemborzyckim, co zapobiegnie zagrożeniom naturalnym w postaci powodzi i suszy oraz poprawi jakość wód zbiornika.

Całkowity koszt realizacji projektu szacowany jest na ok. 456 mln zł. Realizacja rozpocznie się po uzyskaniu finansowania zewnętrznego w II kwartale 2016 roku i potrwa do pięciu lat. Obecnie trwa opracowywanie szczegółowej koncepcji, studium wykonalności, dokumentacji technicznej, na podstawie których, po otrzymaniu stosownych pozwoleń, rozpoczną się prace. - Zdzisław Strycharz, Doradca Prezydenta Miasta Lublin ds. rewitalizacji doliny Bystrzycy.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu tutaj.

 

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie