W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Pułapki feromonowe na lubelskich kasztanowcach

24.04.201813:32

Rozpoczął się już pierwszy tegoroczny etap walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Na około stu kasztanowcach założone będą pułapki feromonowe, a na blisko 500 innych opaski lepowe.

Po raz pierwszy na szeroką skalę zostaną zawieszone na drzewach pułapki feromonowe w kształcie butelek. W zeszłym roku w ramach projektu z Zielonego Budżetu założono po raz pierwszy kilkadziesiąt pułapek na kasztanowcach przy ul. Świętochowskiego, a uzyskane efekty potwierdzają skuteczność tej metody. W każdej z nich zostały złapane dziesiątki tysięcy owadów

W tym roku zawieszonych zostanie 300 pułapek. Na każdym drzewie założone zostaną po trzy pułapki. Pułapki po zdjęciu będą wymyte, a w przyszłym roku po uzupełnieniu feromonami zostaną wykorzystane powtórnie. Pułapki będą zakładane min. na kasztanowcach nad Zalewem Zemborzyckim i przy ul.Przybylskiego, Świętochowskiego, Al.Kraśnickiej, a także na drzewach w parkach i skwerach w Ogrodzie Saskim, Placu Litewskim, Ogrodzie Botanicznym.

Ponadto tradycyjne opaski lepowe pojawią się na około 500 kasztanowcach rosnących na terenach miejskich m.in. przy ul.Szkolnej, ul. Cyruliczej, ul. Spadochroniarzy, ul. Solarza i kilkudziesięciu innych.
 

baner_nowy_system_segregacji

Baner_azbest

baner_konkurs_ASF_Urz_marszalk

baner_miejsca_dla_ciebie